Ландвахт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ландвахт — воєнізоване формування, створене за наказом рейхскомісара Нідерландів Артура Зейсс-Інкварта у 1940 році як допоміжна поліція.

Історія[ред. | ред. код]

У 1940 році рейхскомісар Нідерландів Артур Зейсс-Інкварт ініціював створення воєнізованих формувань Націонал-соціалістичного союзу Нідерландів, що отримали найменування «Ландвахт Нідерланд». Ландвахт виконувало функції допоміжної поліції й використовувалось в акціях протии євреїв, комуністів та інших «ворожих і небажаних елементів»

12 березня 1943 року формування «Ландвахту» були об'єднані у полк, що отримав назву 1-го гренадерського полку, який у свою чергу увійшов до складу Ваффен-СС.

У 1944 році два батальйони полку було перекинуто до Бельгії, де у вересні взяли участь у боях з англо-американськими військами, де зазнали великих втрат. Пізніше полк було розгорнуто у бригаду, а в лютому 1945 року перетворено на дивізію. Дивізія брала участь в обороні по лінії Рейну на ділянці між Бетувом і Рененом. Окремі групи бійців продовжували опір до самої капітуляції Німеччини.

Література[ред. | ред. код]

  • From Leningrad to Berlin: Dutch Volunteers in the German Waffen-SS; Steiner, Felix. Waffen-SS im Einsatz (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]