Лапаротомія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Оперативне втручання:
Лапаротомія
Scheme body cavities-en.svg
Черевна порожнина
МКХ-9: 54.1

Лапаротомія (лат. laparos — живіт, пах, лат. tomia — розтинати) — хірургічне втручання, яке виконується з метою відкриття повного або часткового доступу до органів черевної порожнини. У українських медичних текстах до 1939 року, також можна зустріти термін череворозтин[1], синонім Л.

Усі види розрізів, які виконує хірург на передній черевній стінці з метою проникнути в черевну порожнину, по змісту, є лапаротомними. Лапаротомія рідко виконується як самостійна операція, частіше це є першим етапом (доступом) складніших хірургічних втручань.

Як і будь-яка, операція проводиться після відповідної підготовки пацієнта. Лапаротомія здійснюється тільки під загальним знеболюванням.

Види лапаротомії залежно від методики розтину: поздовжні (верхньосерединна, середньосерединна, нижньосерединна, повна), поперечні, косі та анатомічні.

У деяких клінічних випадках, для швидкої діагностики, виконують мікролапаротомію чи лапароцентез, під місцевою анестезією.

На відміну від лапароскопії, лапаротомію вважають більш травматичною операцією, виходячи з обсягу тканин, що зазнають травмуючої дії хірургічного інструмнетарію.

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Атлас хірургічних маніпуляцій / за ред. Л. Я. Ковальчука.- Тернопіль-Рівне: «Вертекс», 1997.- 428 с.(С.131-135) ISBN 966-7147-02-9