Лапароскопія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лапароскопія
Етапи лапароскопічного видалення жовчного міхура
МКХ-10 Y60.4
MeSH D010535
LOINC  —
Інші коди 1-694
MedlinePlus  —
eMedicine  —

Лапароскопі́я (від дав.-гр. λαπάρα (лапара) — фланг, сторона; живіт; дав.-гр. σκοπέω (скопео) — бачити, дивитись) — загалом, лапароскопію визначають як метод хірургії, який передбачає огляд черевної порожнини і таза з метою інтраопераційної діагностики[1] складних клінічних випадків[2]. Тобто це метод медичної діагностики із застосуванням елементів операції та оптичних приладів.

Також, лапароскопією вважають лапароскопічну хірургію.

Характеристика методу[ред. | ред. код]

Розрізняють пряму та ендоскопічну лапароскопію. Пряма лапароскопія передбачає безпосередній огляд органів черевної порожнини хірургом, як правило, після відповідного виду лапаротомії. Ендоскопічна лапароскопія передбачає огляд органів за допомогою медичних оптичних приладів, найчастіше лапароскопа. А сам лапароскоп може бути жорсткий (металева трубка з оптичною системою і підсвічуванням) та еластичний.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Діагностична лапароскопія у диференцальній діагностиці гострого апендициту. М. Г. Гончар, О. В. Пиптюк, О. Ю. Атаманюк
  2. Місце лапароскопічної хірургії в оперативній гінекології Б. М. Венцківський. Архів оригіналу за 28 жовтня 2018. Процитовано 1 лютого 2011.

Посилання[ред. | ред. код]