Лаїса Сицилійська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лаїса Сицилійська
дав.-гр. Λαΐς and Λαΐδα
Lais by school of Furini.jpg
Народилася невідомо
Гиккара
Померла 340 до н. е.
Фессалія
·вбивство
Національність стародавня грекиня
Діяльність гетера
Мати Timandrad[1]

Лаїса Сицилійська (*Λαΐς, V ст. до н. е.) — давньогрецька гетера . Часто поєднують з Лаїс Коринфською.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народилася у місті Гиккара на Сицилії. Ймовірно, її матір'ю була Тісандра або Дамасандра. Була рабинею, привезеною в Афіни ще дитиною у віці 7 років, за деякими відомостями, під час Сицилійського походу близько 415 року до н. е. Відомий художник Апеллес викупив її, і згодом, красуня позувала йому, коли він зображував на картинах Афродіту. На знак подяки за любов, художник відпустив Лаїсу на свободу. За деякими відомостями деякий час перебувала у Коринфі.

Відома численними любовними пригодами. Відомий красномовець Демосфен просив гетеру про прихильність, самовпевнено вважаючи, що вона не відмовить йому як улюбленцю афінян. Але Лаїса сказала, що проведе з ним ніч за 10 тисяч драхм, а, якщо таких грошей у нього немає, то нехай афіняни зберуть йому таку суму. Лаїса якось посперечалася, що спокусить філософа Ксенократа, відомого аскетичним способом життя, але, той, зібравши всю свою волю, не піддався пестощів красуні. Тоді Лаїса, виправдовуючи свою поразку, вимовила: «Я хотіла пробудити пристрасть у людині, а не в статуї».

Зрештою гетера пристрасно закохалася за якимось Гіппостратом або Гіпполохом і пішла за коханим в Фессалію, але, фессалійський жінки через заздрощі до її красі вбили Лаїсу. Поховано на березі річкий Пеней.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Hans Volkmann: Lais. In: Der Kleine Pauly (KlP). Band 3, Stuttgart 1969, Sp. 457.
  • Wallechinsky, David (1978). The People's Almanac Presents the Book of Lists. New York: Bantam Doubleday Dell. pp. 328–9. ISBN 0-553-11150-7.
  1. Burkhardt L. Directory of eponymous plant names - extended edition. Index of Eponymic Plant Names - Extended Edition. Index de Noms éponymiques des Plantes - Édition augmentée. — 2018. — С. T22. — ISBN 978-3-946292-26-5doi:10.3372/EPOLIST2018