Лентул Батіат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гней Корнелій Лентул Батіат (або, можливо, Ватіа) — римський власник школи гладіаторів у Капуа (поблизу Везувія), у південній Італії. Саме з цієї школи в 73 р. до н.е. втекли раб-фракієць, Спартак та приблизно 70—78 його послідовників. Втеча призвела до повстання рабів відомого як Третя Рабська війна (73—71 рр. до н.е.). Відомо, що Батіат мав віллу неподалік від гладіаторської школи. Згодом вона була зруйнована повсталими рабами.

Британський вчений-літератор Шеклтон Бейлі зазначав, що його ім'я записується древніми істориками як «Batiatus», що може бути перекрученою формою від «Ватіа», тобто справжнім ім'ям було Ватіа. Також він зауважив, що дане при народженні ім'я Сервилия Ватіі могло бути перетворено римлянами в Cornelii Lentuli, або ж дане при народженні ім'я Корнелій Лентул в Servilii Vatiae.

Образ у кіно[ред.ред. код]

Батіата зіграв Пітер Устинов в картині Стенлі Кубрика «Спартак» (1960), за яку Устинов нагороджений премією «Оскар» за найкращу чоловічу роль другого плану.

У телеверсії «Спартак» 2004 року Батіата зіграв Ієн Макніс.

У 2010 році роль Батіата виконав Джон Ханна в телесеріалі «Спартак: Кров і пісок» телеканалу Starz, а також у серіалі «Спартак: Боги арени» (2011).

Посилання[ред.ред. код]