Лорд-хранитель Малої печатки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Great Britain
Вищі церемоніальні
посади Великої Британії
   Лорд-розпорядник
   Лорд-канцлер
   Лорд-скарбник
   Лорд-голова Ради
   Лорд-хранитель Малої печатки
   Лорд великий камергер
   Лорд-констебль
   Граф-маршал
   Лорд-адмірал

Лорд-хранитель Малої печатки (англ. Lord Keeper of the Privy Seal) — одна з найдавніших посад в англійському, а потім й у британському уряді.

Історія та повноваження[ред. | ред. код]

Первинно Лорд-хранитель Малої печатки відповідав за збереження особистої печатки короля Англії. Нині він є 5-м за рангом серед Вищих посадових осіб держави і є одним з вищих чиновників Великої Британії. В історії країни власники цього титулу були найвпливовішими сановниками, оскільки у минулому не існувало сучасної ієрархії чиновництва, і Лорд-хранитель Малої печатки міг займати найвищий урядовий пост (як і Лорд-канцлер або Перший лорд скарбниці. У рідкісних випадках англійської історії посаду Лорда-хранителя Малої печатки займали спеціально створені комісії.

Нині Лорд-хранитель Малої печатки призначається королем (королевою) Великої Британії за поданням прем'єр-міністра. Зазвичай цю посаду займають голови Палати громад або Палати лордів парламенту Великої Британії. Положення Лорда-хранителя Малої печатки відповідає посаді міністра без портфеля. Окрім Лорда-хранителя Малої печатки у Великій Британії існує також посада Лорда-хранителя Великої печатки (офіційної печатки держави).

З 2007 року Лордом-хранителем Малої печатки є Гарріет Гарман.

Найбільш відомі Лорди-хранителі Малої печатки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Sergeant, John (2002). Give me ten seconds. Pan Books. ISBN 0330484907.