Лорд-канцлер Англії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лорд високий канцлер Great Britain
Royal Coat of Arms of the United Kingdom (HM Government).svg
Official portrait of Rt Hon Dominic Raab MP.jpg
Посаду обіймає
Домінік Рааб

від 15 вересня 2021
Стиль
  • Лорд-канцлер
    (неформальний)
  • Високодостойний
    (в межах Великобританії та Співдружності)
Призначає Монарх
за порадою Прем'єр-міністра
Створення
Royal Coat of Arms of the United Kingdom (HM Government).svg
Ця стаття є частиною серії статей про
державний лад і устрій
Великої Британії
 
Категорія КатегоріяІнші країни

Лорд високий канцлер Великої Британії, або Лорд-канцлер (за старих часів Канцлер Англії і Лорд-канцлер Шотландії), один із найстарших і найважливіших функціонерів уряду в Великій Британії і попередніх державах. Він — вищий сановник держави, призначається королевою за порадою прем'єр-міністра і за конвенціями. Завжди пер, хоча законодавчих обмежень для призначень простолюдина немає. Обов'язки лорд-канцлера досить широкі:

Міркування про широту повноважень призвели до пропозиції адміністрації Тоні Блера скасувати посаду[1]. Акт про конституційну реформу 2005 передає багато повноважень іншим особам. З 2003 лорд-канцлером був Charlie Falconer, Baron Falconer of Thoroton (також був Державним секретарем у конституційних справах).

Замість лорд-канцлера може бути призначений Лорд-зберігач Великої печатки. Дві посади мають однакові обов'язки. Єдине розходження в режимі призначення. Також посада лорд-канцлера дозволяє призначати групу осіб, які називаються «лорди-комісари Великої печатки».

З XI століття лорд-канцлери були винятково призначеними та інші згадані посади не використовувалися.

З 15 вересня 2021 посаду лорд-канцлера обіймає Домінік Рааб.

Мішок з вовною (the woolsack)[ред. | ред. код]

Лорд-канцлер у Палаті лордів сидить на мішку з вовною. Цей звичай бере початок із середніх віків, коли Англія була головним експортером вовни та вовняних виробів у Європу і вважалася провідним виробником як за якістю, так і за кількістю матеріалу. Символізуючи національне надбання країни Лорд-канцлер сидить на мішку, набитому вовною. Єдина зміна традиції — мішок набивають вовною не тільки виробництва Великої Британії, але й інших країн Співдружності, що символізує єдність цих країн.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://www.lenta.ru/world/2003/06/13/shuffle/ Архівовано 27 вересень 2011 у Wayback Machine. Уперше з 605 року Англія залишилася без лорда-канцлера