Лорд-канцлер Англії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Royal Coat of Arms of the United Kingdom (HM Government).svg
Ця стаття є частиною серії статей про
державний лад і устрій
Великої Британії
 
Категорія КатегоріяІнші країни

Лорд високий канцлер Великої Британії, або Лорд-канцлер (за старих часів Канцлер Англії і Лорд-канцлер Шотландії), один із найстарших і найважливіших функціонерів уряду в Великій Британії і попередніх державах. Він — вищий сановник держави, призначається королевою за порадою прем'єр-міністра і по конвенціям, завжди пер, хоча законодавчих обмежень для призначень простолюдина немає. Обов'язку лорд-канцлера досить широкі:

Міркування про широту повноважень привели до пропозиції адміністрації Тоні Блера скасувати посаду[1]. Акт про конституційну реформу 2005 передасть безліч повноважень іншим особам. З 2003 лорд-канцлером був Charlie Falconer, Baron Falconer of Thoroton (а також як Державний секретар по конституційним справам).

Лорд-зберігач Великої печатки може бути призначений замість лорд-канцлера. Дві посади мають у точності однакові обов'язки; єдине розходження в режимі призначення. Також, посада лорд-канцлера дозволяє призначати групу осіб, називаних «лорди-комісари Великої печатки».

З XI століття лорд-канцлери були винятково призначуваними та інші згадані посади не використалися.

Мішок з вовною (the woolsack)[ред. | ред. код]

Лорд-канцлер у Палаті Лордів сидить на мішку з вовною. Цей звичай вийшов із середніх віків, коли Англія була головним експортером вовни й вовняних виробів у Європу й вважалася провідним виробником як за якістю, так і за кількістю матеріалу. Символізуючи національне надбання країни, Лорд-канцлер сидить, як і раніше сидів на мішку, набитому вовною. Єдина зміна традиції — мішок набивають вовною не тільки виробництва Великої Британії, але й інших країн Співдружності, що символізує єдність цих країн.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://www.lenta.ru/world/2003/06/13/shuffle/ Архівовано 27 вересень 2011 у Wayback Machine. Уперше з 605 року Англія залишилася без лорда-канцлера