Лук Лаукс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Лук Лаукс (фр. Luc Luycx,нід. Luc Luycx ) — бельгійський комп'ютерний інженер та дизайнер монет, відомий завдяки розробці дизайну монет євро.

Лук Лаукс народився 11 квітня 1958 рік у Алст, в провінції бельгійської частини Західної Фландрії, мешкає в Дендермонде. Співробітник Королівському бельгійському монетному дворі протягом 15 років, у 1997 році він виграв конкурс на проектування загальних сторін євро (марочні вина з 1999 по 2005 рік) які були введені в обіг 1 січня 2002 року.

Біографія[ред. | ред. код]

Лук Лаукс[ред. | ред. код]

Лаукс розробив бельгійські макетні монети і франк. Він також вигравірував пам'ятні медалі та штампи для Пошти (нині BPOST).

У 1996 році, був проведений конкурс в кожній державі Європейського союзу (за винятком Данії), щоб визначити дизайн карбування загальних сторін євро. Протягом цього року Лук Лаукс розробив свою серію монет з використанням CorelDRAW і представив їх на конкурс. Його проекти сподобались широкій європейській громадськості, в Європейській Комісії, і Європарламенті, а 13 червня 1997 року Європейська Рада оголосила про те, що проекти Лаукса були обрані. Він отримав винагороду 24000 ECU за його переможні серії монет. Його проекти в даний час представлені на всіх монетах євро, в супроводі з його підписом - дві з'єднаних букви L.

Роботи Лаукса[ред. | ред. код]

Лук Лаукс також автор численних інших робіт:

• Він вигравірував бельгійську пам'ятну 2 монети євро 2005, видану з нагоди Бельгійсько-Люксембурзького економічного союзу. Це перша монета євро яка була розроблена тим же художником як на зворотному так і на лицьовій стороні. Їх було викарбувано 6 мільйонів одиниць;

• Він вигравірував бельгійську пам'ятну 2 євро монети 2006, виданої з нагоди повторного відкриття Атоміум.

Коли король Бельгії Альберт II (1934) відрікся від престолу у 2013 році, його старший син, Філіп (1960), прийняв присягу монарха. У зв'язку з вступом нового короля, Бельгія оновила національну сторону своїх монет євро в наступному 2014 році. Лаукс був відповідальний за дизайн образу нового монарха, який замінив попередні образи Альберта.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]