Львівська православна богословська академія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Львівська православна богословська академія
(ЛПБА)
41 Lysenka Street, Lviv (09).jpg
Засновано 1990
Ректор Ощудляк Ярослав Іванович
Веб-сайт: lpba.org.ua

Льві́вська правосла́вна богосло́вська акаде́мія (ЛПБА) — вищий богословський спеціалізований навчальний заклад УПЦ КП, який готує високоосвічених священнослужителів, церковнослужителів та інших церковних працівників для всіх областей України.

Історія[ред.ред. код]

Всеукраїнський Собор Української автокефальної православної церкви 5 червня 1990 ухвалив рішення про утворення у Львові Духовної семінарії, яка згодом отримала сучасну назву. Наступного року семінарія розмістилась у приміщеннях колишнього львівського монастиря францисканок на вулиці Лисенка 43 (нині це Храм святого Іоана Золотоустого). 1993 року семінарія увійшла до структури Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Умови і програма навчання[ред.ред. код]

Термін навчання — чотири роки (бакалавр богослов'я) або п'ять років (магістр богослов'я)

В Академію приймаються особи чоловічої статі віком до 35 років, які мають повну середню освіту.

При Академії діє сектор заочного навчання, який має на меті дати вищу систематичну богословську освіту без відриву від пастирського служіння клірикам УПЦ КП, які перебувають на парафіях. Програми заочного навчання ті ж самі, що і стаціонарного.

Академія виховує майбутніх священнослужителів Церкви Христової в братній любові, пошані та толерантності до представників усіх конфесій в Україні і в цілому світі.

Богословський збірник «Апологет»[ред.ред. код]

У 2003 р. Академією був заснований богословський збірник «Апологет», у якому розміщуються богословсько-апологетичні та історичні праці, а також проповіді відомих проповідників.

Регентське відділення[ред.ред. код]

З вересня 2003 року при ЛПБА діє регентське відділення, яке готує керівників хору, дяків-псаломщиків з правом викладання християнської етики у середніх загальноосвітніх школах. Термін навчання — 3 роки. Приймаються особи чоловічої і жіночої статі із неповною чи спеціальною середньою освітою.

Благодійність[ред.ред. код]

Також при ЛПБА діє благодійна їдальня Львівсько-Сокальської єпархії, де щодня десятки бідних, знедолених, безпритульних людей отримують належне харчування.

Дивіться також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Освіта Це незавершена стаття про освіту.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.