Ліквідація юридичної особи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ліквідація відбувається в тому випадку, коли компанія перестає функціонувати і виконувати свій основний обов’язок – приносити прибуток. Причин для цього може бути багато, зокрема реорганізація підприємства під інший напрям діяльності, або банкрутство підприємства, коли послуги або товари компанії не користуються попитом.

На сьогоднішній день, порядок ліквідації підприємства передбачає складний комплекс заходів, спрямований на те, щоб припинити діяльність компанії. Далеко не кожній людині буде під силу самотужки скласти план ліквідації підприємства, зібрати для ліквідації підприємства документи, адже законодавчі умови ліквідації підприємства часто змінюються.

Ліквідація підприємства в Україні може мати добровільний або примусовий характер. Перебувають підприємства в стадії ліквідації на добровільній основі в тому випадку, якщо засновниками самостійно було прийнято рішення про те, що буде проведена реорганізація і ліквідація підприємства. Причинами такого рішення може стати збитковість компанії, закінчення строку, на який вона була створена і т.д.

Примусово фірма може бути ліквідована у тому разі, якщо її діяльність була пов’язана з порушенням законодавства, або здійснювалась без ліцензії. В цьому випадку банкрутство і ліквідація підприємства здійснюється судовим рішенням, а засновнику видається на руки облік ліквідації підприємства, відповідні документи.

В зв'язку з кризою у 2008 року державними органами розпочалася спрощена процедура ліквідації підприємств, але для багатьох недіючих підприємств ця ініціатива виявилася лише декларацією.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

1. Процедура ліквідації підприємства в Україні

2. Ліквідація юридичної особи за рішенням власника в загальному порядку