Лісокористування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Лісокористування — галузь лісництва яка охоплює розвиток і поліпшення методів висадки, захисту, проріджування, контролю за пожежами, рубки, вилучення та перероблення деревини. Одним з напрямків сучасного лісокористування є лісовідновлення, під час якого здійснюється висадка та догляд за деревами на певній ділянці. Сьогодні також існує багато досліджень з лісокористування присвячених управлінню лісовими екосистемами і генетичному поліпшенню різновидів дерев.

У багатьох регіонах лісокористування має велике екологічне, економічне та соціальне значення. Система незалежної оцінки з'явилася у відповідь на критику старих методів лісокористування, які часто призводили до збезлісіння. У лісових районах, належне лісокористування важливе для запобігання або мінімізації ерозії ґрунтів і зсувів. У районах з підвищеною ймовірністю сходу обвалів, ліси можуть стабілізувати ґрунт і запобігти майновим та людським втратам.

Література[ред. | ред. код]

  • Екологізація лісокористування в контексті подолання глобальних екологічних загроз : [монографія] / І. М. Синякевич, А. М. Дейнека, А. А. Головко та ін. ; Нац. лісотехн. ун-т України, Лісівнича акад. наук України ; [за ред. І. М. Синякевича]. – Львів : Камула, 2014. – 592 с. : іл. – Бібліогр.: с. 535-579 (751 назва). – ISBN 978-966-433-100-2
  • (рос.) Лесная энциклопедия. [Архівовано 28 червня 2015 у Wayback Machine.] В 2 т. / Гл. ред. Г. И. Воробьев. — М.: Советская энциклопедия, 1985–1986.

Посилання[ред. | ред. код]