Мавзолей Конфуція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мавзолей Конфуція в Наґасакі.

Мавзолей Конфуція (яп. 孔子廟, こうしびょう, косі-бьо; англ. Confucius Shrine, "святилище Конфуція") — храм Конфуція в Наґасакі, Японія.

Короткі відомості[ред.ред. код]

Мавзолей Конфуція в Наґасакі один із небагатьох храмів, що були зведені китайцями закордоном. Сьогодні територія цього храму перебуває у власності посольства КНР в Токіо.

Мавзолей було збудовано 1893 року китайцями, мешканцями Наґасакі, за підтримки династії Цін. Він використовувався як місце для проведення ритуалів та навчання китайської громади міста, поєднуючи в собі конфуціанський храм і початкову школу. 9 серпня 1945 року будівля зазнала сильних пошкоджень під час атомного бомбардування Наґасакі. У вересні 1967 мавзолей відремонтували і відкрили для показу відвідувачам. Відновлювані роботи у храмі тривали до 1982 року.

На території мавзолею Конфуція знаходиться храм Конфуція, два сквери із 72 статуями його учнів по боках храму і Музей китайської історії позаду храму. У музеї предствалена стародавня історія Китаю, присутні колекції китайської скульптури, посуду, які присвячені шовковому шляху. Серед рідкісних експонатів цього музею — перший у світі китайський сейсмограф.

Посилання[ред.ред. код]