Ядерне бомбардування Хіросіми і Наґасакі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Грибоподібна хмара над Хіросімою після скидання бомби.
Грибоподібна хмара над Наґасакі після скидання бомби.

Я́дерне бомбардува́ння Хіросі́ми і Наґаса́кі — ядерні атаки на японські міста Хіросіма і Наґасакі, здійснені збройними силами США за президентства Гаррі Трумена наприкінці Другої світової війни. 6 серпня 1945 року атомна бомба «Малюк» була скинута на Хіросіму, а 9 серпня 1945 року бомба «Товстун» — на Наґасакі. Це були єдині випадки використання ядерної зброї у цій війні.

Від вибухів миттєво загинуло 70 000 мешканців Хіросіми та 60 000 мешканців Наґасакі.З серпня по грудень 1945 року загальна кількість тих, які померли від ран і хвороб, спричинених радіацією, склала близько півмільйона осіб у обох містах.

Після бомбардувань, 2 вересня 1945 року, на борту лінкора "Міссурі" було піднято прапори США, Британії, СРСР і Китаю, і о 9:00 за місцевим часом Японія підписала акт про капітуляцію. Досвід Хіросіми і Наґасакі змусив японські правлячі кола прийняти Три антиядерні принципи, що проголошували Японію вільною від ядерної зброї.

Бомбардування Хіросіми[ред.ред. код]

Бомбардування Наґасакі[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  • (англ.) Nukemap by Alex Wellerstein — картографічне моделювання впливу під час ядерного бомбардування Хіросіми і Нагасакі.

Хіросіма[ред.ред. код]

Японською[ред.ред. код]

Наґасакі[ред.ред. код]

Японською[ред.ред. код]