Ядерне бомбардування Хіросіми і Наґасакі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Грибоподібна хмара над Хіросімою після скидання бомби.
Грибоподібна хмара над Наґасакі після скидання бомби.

Я́дерне бомбардува́ння Хіросі́ми і Наґаса́кі — ядерні атаки на японські міста Хіросіма і Наґасакі, здійснені збройними силами США за президентства Гаррі Трумена наприкінці Другої світової війни. 6 серпня 1945 року атомна бомба «Малюк» була скинута на Хіросіму, а 9 серпня 1945 року бомба «Товстун» — на Наґасакі. Це були єдині випадки використання ядерної зброї.

Від вибухів миттєво загинуло 70 000 мешканців Хіросіми та 60 000 мешканців Наґасакі.З серпня по грудень 1945 року загальна кількість тих, які померли від ран і хвороб, спричинених радіацією, склала близько півмільйона осіб у обох містах.

Після бомбардувань, 2 вересня 1945 року, на борту лінкора "Міссурі" було піднято прапори США, Британії, СРСР і Китаю, і о 9:00 за місцевим часом Японія підписала акт про капітуляцію. Досвід Хіросіми і Наґасакі змусив японські правлячі кола прийняти Три антиядерні принципи, що проголошували Японію вільною від ядерної зброї.

Бомбардування Хіросіми[ред.ред. код]

Бомбардування Наґасакі[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  • (англ.) Nukemap by Alex Wellerstein — картографічне моделювання впливу під час ядерного бомбардування Хіросіми і Нагасакі.

Хіросіма[ред.ред. код]

Японською[ред.ред. код]

Наґасакі[ред.ред. код]

Японською[ред.ред. код]