Малабарський берег

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Малабарський берег на мапі Індії
Пляж біля форту Бекал, Керала.

Малабарський берег — довге і вузьке узбережжя на південному заході півострова Індостан, розташоване на південь від Гоа, між аравійським морем і Західними Гатами. Узбережжя простягається на 845 км по території індійських штатів Карнатака і Керала. На узбережжі знаходилася історична область Південної Індії — Малабар.

Берег є аллювиальную низовиною шириною до 80 км, здебільшого низинний і топкий, місцями є піщані пляжі. Берегова смуга шириною 1-2 км має багато глибоких лагун, в деяких з яких розташовані морські порти, такі як Кочин і Калікут (Кожикоде).

Клімат і рослинність[ред. | ред. код]

Клімат регіону субекваторіальний, мусонний. Середня температура повітря коливається від 25 °C до 28 °C. Опади до 2-3 тис. мм на рік, в основному в кінці літа. Сухий сезон на півдні триває з січня по лютий, на півночі — з грудня по квітень.

Низовини і схили гір зі сходу покриті тропічними вічнозеленими лісами, з великою різноманітністю видів: тік, Dalbergia і махагонія, а також пальми, бамбук, камелії, сандалове дерево, різні ліани і орхідеї. Устя річок маюють мангри .

Господарське використання[ред. | ред. код]

Малабарський берег є одним з найгустонаселеніших районів Індії. Його землі використовують для землеробства — рисові поля, плантації кави, кокосової пальми, манго, бананів. Також вирощуються перець, кардамон і горіхи кеш'ю.

На узбережжі видобувають монацит з розсипів морського походження, також відомі великі запаси торієвих пісків.

Історія[ред. | ред. код]

Численні портові міста Малабара, такі як Кожикоде і поселення Oddeway Torre (обидва були частиною Голландської Індії), а також Кочин і Каннур протягом століть були центрами торгівлі в Індійському океані.

У 4 ст. на Малабарський берег прибув християнський проповідник Фома Канський, що заснував велику християнську громаду . Спеціалізація на морській торгівлі призвела до появи великої різноманітності культур в прибережних поселеннях Малабарського берега. У цих містах з'явилися перші групи християн, євреїв і мусульман в Індії.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]