Мала пагода диких гусей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 34°14′21″ пн. ш. 108°56′10″ сх. д. / 34.23920° пн. ш. 108.9360° сх. д. / 34.23920; 108.9360

Мала пагода диких гусей

Мала пагода диких гусей (кит. 小雁塔, піньїнь: Xiǎoyàn Tǎ, Сяояньта) — найбільша пам'ятка китайської архітектури, зведена з цегли в Чан'ані в той час, коли він був столицею династії Тан і найбільш населеним містом планети.

Мала пагода диких гусей була побудована для розміщення буддистських рукописів індійського походження з ініціативи монаха-мандрівника Іцзіна, який зміг умовити імператора Гао-цзуна в 707  — 709 роках, будівництво багато в чому спонсорували наложниці імператора.

В пагоду кілька разів потрапляла блискавка, вона пережила кілька землетрусів. Під час Великого землетрусу 1556 року 45-метрова споруда пішла в землю на два метри, в такому вигляді вона й дійшла до наших днів.

Те, що пагода не зруйнувалася протягом кількох землетрусів, вважається дивом, та пагоді приписуються містичні властивості. Сучасне дослідження ґрунтів показало, що пагода стоїть на круглій кам'яній брилі, яка поміщена в м'які породи. У момент землетрусу брила відхиляється вбік, подібно неваляшці, а потім повертається у початкове положення.

Навколо малої пагоди розташований великий парк з декількома буддійськими храмами, а також фонтаном. У глибині парку  — Музей Сіаня з численними експонатами про історію міста і династіях китайської історії.

Див. також[ред.ред. код]