Марія Анна Ваза

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марія Анна Ваза
Schultz Maria Anna Teresa Vasa.jpg
Народилася 1 липня 1650(1650-07-01)
Варшава, Річ Посполита
Померла 1 серпня 1651(1651-08-01) (1 рік)
Варшава, Річ Посполита
Громадянство
(підданство)
Річ Посполита
Діяльність аристократ
Титул принцеса
Рід Ваза
Батько Ян II Казимир
Мати Марія Луїза Ґонзаґа
Брати, сестри  • Ян Сигізмундd

Ма́рія Анна Тереза ​​Ва́за (пол. Maria Anna Teresa Wazówna; 1 липня 1650 — 1 серпня 1651) — польська принцеса, член династії Ваза. Первісток і єдина дочка короля Польщі Яна II Казимира і його дружини Марії Луїзи Гонзаги.

Біографія[ред. | ред. код]

Урочисте хрещення принцеси відбулося 2 серпня 1650 року в Собор Івана Хрестителя в Варшаві, де вона народилася. Причастя зробив Мацей Лубенський, архієпископ Польщі. Хрещеними батьками були Фердинанд III, імператор Священної Римської імперії (Кароль Фердинанд Васа був його представником на церемонії) і його нова дружина Елеонора Гонзага (принцеса Феодора Христина Сапіеха була її довіреною особою), а також тато Інокентій X (представлений нунцієм Джованні ді Торресом).

З моменту свого народження Марія Анна була призначена ордену кармелітів, тому що її батьки були відданими католиками і хотіли, щоб вона стала черницею. Незадовго перед початком приготувань принцеса несподівано померла у віці тринадцяти місяців у Варшаві.

Поховання Марії Анни відбулося 12 серпня 1651 року в церкві Сестер кармелітів у Варшаві. Маленька принцеса була похована згідно із обрядом кармелітів у великого вівтаря. Її останки переміщали кілька разів. У 1652 році її помістили в золоту труну, і вона була перенесена до храму Святого Духа, а в 1663 році поблизу був перенесений в монастир кармелітів в старому Казановського палаці, де сьогодні знаходиться благодійний центр Res Sacra Miser .