Меморіал на горі Карачун

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Меморіальний комплекс "На горі Карачун"

Меморіальний комплекс "На горі Карачун" - соціально-відповідальний проект волонтерів та представників силових структур України під час АТО та Операції об'єднаних сил.

Меморіальний комплекс створений на благодійній основі та відображає історичні події 2014—2021 років в патріотичних піснях та віршах в гранті, та вшановує пам'ять полеглих за Україну при визволенні Слов'янська та Краматорська в 2014 році під час АТО на Сході України. Основною ідею даного комплексу є військово-патріотичне виховання молоді патріотичною піснею та відображення теми важливості єдності України.

23 травня 2015 року на території мікрорайону «Семенівка» міста Слов'янська був відкритий пам'ятник "Першим загиблим в АТО" під час бою 5 травня 2014 року.

Також встановлено 20 пам'ятних знаків на території Слов'янської ОТГ, Черкаської ОТГ, Миколаївської ОТГ та Краматорського району Донецької області.

З 2014 року реалізований соціально-відповідальний проект "Дорогами війни..." та "Від Карачуна до Говерли...".

На найвищій точці України, горі Говерла - у 2017 році встановлено звернення "Майбутнім поколінням українців" від учасників бойових дій на Сході України.

До 5-ї річниці з дня визволення Слов'янська та Краматорська встановлений пам'ятний знак мирним громадянам та військовим, які загинули при звільненні Слов'янська та Краматорська.

На базі ЛОК "Верховина" та молодіжного центру "Думка" в смт. Верховина Івано-Франківської області встановлені дублікати звернень "Майбутнім поколінням українців від учасників бойових дій на Сході України".

У високогірному селищі Дземброня біля чоловічого монастиря Української ГКЦ вшанована пам'ять місцевих верховинців, які загинули на Сході України під час АТО.

Благодійниками даного проекту є родина заслуженого скульптора України Віталія Миколайовича Рожик та його дружина Наталії Станіславівни Рожик з міста Коростишів, Житомирської області.

Меморіальні комплекси "На горі Карачун", "На горі Говерла", та пам'ятні знаки встановлені за ініціативою київського волонтера Марини Квітки.

До державних та релігійних свят волонтери та військові з 2015 року проводять заходи з військово-патріотичного виховання молоді, заходи з благоустрою та вшановують пам'ять полеглих українських героїв практичними справами.

Із 15 тонного карпатського каменю створена композиція "Єдність-сила України". Карпатський камінь привезений із селища Івано-Франківської області Верховинського ОТГ. Основою композиції є "Дзвін пам'яті" дванадцять дублікатів якого до 7 річниці з Дня визволення Слов'янська та Краматорська від проросійських окупантів будуть передані побратимам полеглих українських героїв у Свято-Михайлівському соборі у місті Києві. До Дня Захисника України у 2020 році на меморіальному комплексі "На горі Карачун" встановлено пам'ятник української пісні. Враховуючи історичні події 12 серпня 1962 року , а саме "в перший раз в космосі прозвучала на весь світ пісня дивлюсь я на небо тай думку гадаю" автора Михайло Петренко.

На меморіальному комплексі висаджуються квіти та дерева з різних куточків України.

На меморіальному комплексі відображенні в граніті перші пісні написанні в АТО (Юрій Сусло "Ну що Вам розповісти" та солдатська пісня "З гори Карачун"). Враховуючи слова цієї пісні створюються меморіальні комплекси "На горі Карачун", "На горі Говерла" та реалізується соціально-відповідальний проєкт до 30-літнього ювілею Незалежності України.

Інформаційні партнери проекту - інтернет-видання «Діловий Слов'янськ» та телеканал «С плюс» місто Слов'янськ .

Посилання[ред. | ред. код]