Мехінаку

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Мехіна́ку (ісп. mechinaku) — індіанське аравакське плем'я, що проживає на лівому березі річки Кулизеу в центральній Бразилії.

На кінець XIX ст. чисельність населення становила близько 200 осіб, на 1948 рік вона скоротилась до 110, а на початок 1970-их років становила кілька десятків. Сучасні дані відсутні.

Культура[ред. | ред. код]

Соціальне життя мехінаку не передбачає приватності; їхнє життя відзначається надзвичайним рівнем прозорості. Хижки, в яких живуть родини з десяти-дванадцяти осіб, не мають внутрішніх стін і розташовані навколо відкритого простору, який завжди на виду[1]. У ті нечисленні моменти, коли членів групи не видно, їхні цікаві співплемінники завжди можуть виснувати, чим ті зараз займаються, бо впізнають відбитки ніг одне одного[2]. Дослідник Ґрегор пише: «Місцеперебування і поточне заняття кожної особи зазвичай відоме її родичам, а часто і усій громаді. Мехінаку має мало шансів на те, щоб приховатися від загальної уваги хоч на якийсь час»[3].

Основне заняття мехінаку — підсічно-переложне землеробство та рибальство.


Примітки[ред. | ред. код]

  1. John L. Locke, Eavesdropping: An Intimate History (Oxford, 2010), p. 69.
  2. Locke, Eavesdropping: An Intimate History, p. 70.
  3. Gregor, Thomas (1980). The Mehinaku: The Drama of Daily Life in a Brazilian Indian Village. Chicago: University of Chicago Press. ISBN 0-226-30746-8.