Мигдалеве молоко

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Домашнє мигдалеве молоко

Мигдалеве молоко — напій, приготований з меленого мигдалю, часто використовується як замінник справжнього молока. На відміну від тваринного молока, мигдалеве молоко не містить лактози і холестерину. Оскільки воно не містить продуктів тваринного походження, підходить для веганів і вегетаріанців, які утримуються від молочних продуктів. Комерційне мигдалеве молоко часто має простий, ванільний або шоколадний смак, іноді збагачене вітамінами. Мигдалеве молоко можна приготувати в домашніх умовах, з'єднавши мелений мигдаль з водою в блендері.

Історія[ред.ред. код]

У Середні століття мигдалеве молоко відоме як в ісламському, так і християнському світі. Дозволялося споживання його під час Великого Посту. Мигдалеве молоко було також одним з основних продуктів середньовічної кухні, тому що коров'яче молоко не могло довго зберігатися і псувалося. Поширене на території від Піренейського півострова до Східної Азії.[1] Le Viandier, колекція рецептів 14-го століття, містить рецепт з використанням мигдалевого молока і рекомендації використовувати його як замінник молока тварин під час пісних днів.

Харчування[ред.ред. код]

Мигдаль багатий на поживні речовини, такі як білки, клітковина, вітамін Е, магній, селен, марганець, цинк, калій, залізо, фосфор, триптофан, мідь і кальцій.[2]

Для дітей із атопічним дерматитом у віці до двох років, мигдалеве молоко не виступає заміною грудного молока, або коров'ячого молока у зв'язку з низьким вмістом білків.[3][недоступне посилання з 01.04.2013]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Vegetarians in Paradise/Almond History, Almond Nutrition, Almond Recipe. Vegparadise.com. Процитовано 2012-02-16. 
  2. the-pros-and-cons-of-almond-milk/story-fn6jaj16-1225984312290. 
  3. Keller MD, Shuker M, Heimall J, Cianferoni A. (Jan 2009). Severe malnutrition resulting from use of rice milk in food elimination diets for atopic dermatitis. Isr Med Assoc J 14 (1). с. 40–2.