Мигдалеве молоко
![]() | |
Мигдалеве молоко — напій, приготований з меленого мигдалю, часто використовується як замінник справжнього молока. На відміну від тваринного молока, мигдалеве молоко не містить лактози і холестерину. Оскільки воно не містить продуктів тваринного походження, підходить для веганів і вегетаріанців, які утримуються від молочних продуктів. Комерційне мигдалеве молоко часто має простий, ванільний або шоколадний смак, іноді збагачене вітамінами. Мигдалеве молоко можна приготувати в домашніх умовах, з'єднавши мелений мигдаль з водою в блендері.
Історія[ред. | ред. код]
У Середньовіччі мигдалеве молоко відоме як в ісламському, так і християнському світі. Дозволялося споживання його під час Великого Посту. Мигдалеве молоко було також одним з основних продуктів середньовічної кухні, тому що коров'яче молоко не могло довго зберігатися і псувалося. Поширене на території від Піренейського півострова до Східної Азії.[1] Le Viandier, колекція рецептів 14-го століття, містить рецепт з використанням мигдалевого молока і рекомендації використовувати його як замінник молока тварин під час пісних днів.
Харчування[ред. | ред. код]
Мигдаль багатий на поживні речовини, такі як білки, клітковина, вітамін Е, магній, селен, марганець, цинк, калій, залізо, фосфор, триптофан, мідь і кальцій.[2]
Для дітей із атопічним дерматитом у віці до двох років, мигдалеве молоко не виступає заміною грудного молока, або коров'ячого молока у зв'язку з низьким вмістом білків.[3]
Примітки[ред. | ред. код]
- ↑ Vegetarians in Paradise/Almond History, Almond Nutrition, Almond Recipe. Vegparadise.com. Архів оригіналу за 9 березня 2021. Процитовано 16 лютого 2012.
- ↑ the-pros-and-cons-of-almond-milk/story-fn6jaj16-1225984312290. Архів оригіналу за 8 лютого 2022. Процитовано 17 березня 2022.
- ↑ Keller MD, Shuker M, Heimall J, Cianferoni A. (Jan 2009). Severe malnutrition resulting from use of rice milk in food elimination diets for atopic dermatitis. Isr Med Assoc J 14 (1): 40–2. Архів оригіналу за 29 вересня 2020. Процитовано 28 липня 2013.
|