Блендер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Блендер

Бле́ндер (англ. blender — «змішувач») — настільний електроприлад, призначений для подрібнення їжі, готування емульсій, пюре, збивання напоїв, мусів тощо, а також розколювання льоду. Існують два варіанти блендера:

  • Стаціонарний. Зазвичай являє собою розташований на стійкій підставці корпус, усередині якого вмонтований електродвигун (УКД) — привод блендера, на який згори надягається спеціальна вузька й висока чаша з кришкою, усередині якої розташований лопасний ніж.
  • Високошвидкісний занурюваний міксер, оснащений замість віночків для збивання однією лопасною насадкою-ножем. Але сьогодні використовуються різноманітні насадки та чаші для подрібнення, що дають змогу не лише змішати рідкі продукти, але й подрібнити, нарізати овочі та зелень за лічені секунди. Швидко змінити насадки дозволяє спеціальний фіксатор на моторній частині, що робить цей прилад багатофункціональним.

Спеціальна насадка-блендер входить до складу пристосувань кухонних комбайнів.

Деякі компанії виробляють професійні блендери високого (premium) класу, призначені для оснащення барів. Такі моделі вирізняються особливим дизайном, використанням нержавіючої сталі або оксидованого алюмінію при виробництві, збільшеною потужністю та об'ємом чаші.

Виробники[ред. | ред. код]

Блендери виробляють компанії Braun, BSH (під торговими марками Bosch, Siemens, Ufesa), SEB (під торговими марками Tefal, Moulinex) Royal Philips Electronics (під маркою Philips) Zelmer (під маркою Zelmer), DEX (під маркою DEX), ESGE AG (під маркою BAMIX, в Німеччині більш відома як ESGE Zauberstab) та багато інших.

Див. також[ред. | ред. код]