Ми, що нижче підписалися (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Ми, що нижче підписалися» M:
(рос. «Мы, нижеподписавшиеся»)
«Ми, що нижче підписалися».jpg
Жанр соціальна драма
Режисер Тетяна Ліознова
Сценарист Олександр Гельман
У головних
ролях
Леонід Куравльов
Ірина Муравйова
Юрій Яковлєв
Клара Лучко
Олег Янковський
Оператор Петро Катаєв
Композитор Мікаел Тарівердієв
Художник Борис Дуленков
Кінокомпанія ТО «Экран»
Тривалість 138 хв.
Мова російська
Країна СРСР СРСР
Рік 1981
IMDb ID 0082785

«Ми, що нижче підписалися» (рос. «Мы, нижеподписавшиеся») — російський радянський двосерійний художній телефільм 1981 року режисера Тетяни Ліознової, гостросоціальна виробнича драма за однойменною п'єсою Олександра Гельмана.

Сюжет[ред. | ред. код]

Події відбуваються в Радянському Союзі на рубежі 1970—80-х років. Фільм створений в камерному стилі, дія практично повністю протікає в декількох купе одного залізничного вагона.

Приймальна комісія в складі трьох працівників облвиконкому (Віолетта Матвіївна Нуйкіна, дружина професора, Геннадій Михайлович Семенов, зубоскал, бабій і шанувальник випити, і голова комісії Юрій Миколайович Дев'ятов, принциповий і чесний апаратник, колишній військовий юрист) відмовилася підписувати акт про приймання хлібозаводу через недоробки, хоча, в принципі, завод може починати пекти хліб. Комісію, що вертається поїздом з приймання об'єкта, інкогніто супроводжує Леонід Шиндін, диспетчер БМУ, яке будувало об'єкт. Також з Шиндіним їде його колега Малісов і дружина Шиндіна — Алла, що несподівано опинилася в купе.

Завдання Шиндіна — за всяку ціну переконати комісію підписати акт, поки поїзд не прибув в місто Єліне і члени комісії не доповіли керівництву, що об'єкт не прийнятий. Він намагається розговорити Дев'ятова як випадковий попутник, влаштовує скандал з провідником вагона, втягуючи в нього членів комісії, навіть інсценує день народження дружини, видавши її за свою співробітницю, що, в подальшому, призводить до великої сварки подружжя Шиндіних між собою і з членами комісії.

Шиндін розкриває карти і переконує голову комісії, що є обставини важливіші недоробок на будівництві. Якщо об'єкт не прийняти зараз, з БМУ виживуть чесну і талановиту людину, його начальника Єгорова — новатора, «філософа сільського будівництва». Єгоров неугодний начальнику Будтресту, кар'єристу Гріжелюку, і його старому приятелю замголовиоблісполкому Івану Івановичу. Ті навмисно гальмували будівництво заводу і організували громадську кампанію, яка звинуватила в затримках Єгорова. Вислухавши Шиндіна, Дев'ятов починає розуміти, що він зі своєю принциповістю став мимовільним знаряддям в чужій брудній грі. Нарешті, він приймає рішення підписати акт, але підписувати вже нічого: Шиндін в розпачі порвав і викинув всі п'ять примірників.

Дев'ятов підписує п'ять чистих аркушів паперу і віддає їх Шиндіну. Під впливом авторитету Дев'ятова ставить підписи і Нуйкіна, незважаючи на те, що напередодні поїздки її разом з Семеновим викликав Іван Іванович, і дав чітку вказівку: об'єкт не приймати ні в якому разі. Третій член комісії, Семенов, протверезівши після «дня народження», навідріз відмовляється підписувати чисті аркуші і після бійки з Шиндіним збігає через відкрите вікно купе після прибуття поїзда в Єліне.

Сходять з поїзда і інші герої. Нуйкіна забирає у Алли даремні без підпису Семенова, але компрометуючі її і Дев'ятова чисті аркуші, а Юрій Миколайович просить Шиндіна передати Єгорову, щоб той неодмінно зв'язався з ним.

У ролях[ред. | ред. код]

Актор Роль
Леонід Куравльов Леонід Прохорович Шиндін Леонід Прохорович Шиндін (головний диспетчер БМУ «Сельхозстрой»)
Ірина Муравйова Алла Іванівна Шиндіна Алла Іванівна Шиндіна (його дружина і колега по роботі)
Аристарх Ліванов Малісов Малісов (начальник виробничого відділу, в якому працює Алла)
Юрій Яковлєв Юрій Миколайович Дев'ятов Юрій Миколайович Дев'ятов (голова комісії, в минулому — військовий юрист)
Клара Лучко Віолетта Матвіївна Нуйкіна Віолетта Матвіївна Нуйкіна (член комісії)
Олег Янковський Геннадій Михайлович Семенов Геннадій Михайлович Семенов (член комісії)
Микола Парфьонов провідник
Йосип Кобзон камео
Клавдія Козльонкова пасажирка в поїзді
Володимир Шихов молода людина, якій треба виспатися перед відповідальною нарадою
Вадим Захарченко ревізор в поїзді
Яків Бєлєнький епізод епізод

Знімальна група[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]