Мондегу (річка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мондего
порт. Mondego

Rio Mondego em Penacova, Portugal.jpg
Річка в Пенакові
Траєкторія річки
Траєкторія річки
Витік Серра-да-Ештрела, Португалія
Гирло Атлантичний океан
Країни басейну Португалія
Довжина 234 км
Висота витоку 1425 м
Площа басейну 6 644 км²
Категорія у Вікісховищі [[commons:Category:Rio Mondego|Мондего
порт. Mondego
]]

Мондегу — є п'ятою за величиною річкою Португалії і в першу чергу найбільшою яка бере свій початок і повністю протікає тереторією Португалії. Вона народжується в Серра-да-Ештрела і стікає в Атлантичний океан, недалеко від міста Фігейра-да-Фош. Ця річка протікає через місто Коїмбра.

Етимологія[ред.ред. код]

Римляни називали річку Мондегу — Munda. Munda в переклали з латинської мови означає прозорість, ясність і чистоту. У той час її води були саме такі. Протягом усього середньовіччя річку продовжували називати munda.

Фізична географія[ред.ред. код]

Мондего має загальну довжину 234 км. Її джерело знаходиться в Серра-да-Ештрела, в муніципалітеті Говея, на висоті близько 1425 метрів. У своєму первісному маршрут перетинає Серра-да-Ештрела, з південного заходу на північний схід, в повітах Говея і Гуарда. За кілька миль від цього міста, недалеко від міста Віла-Кортес, Мондего досягає висоти нижче 450 метрів. На даному мітці річка повертає свій курс, перше на північний захід, а потім, в графстві Селоріку Бейра, на південний захід. Тут починається її середня течія, уздовж пагорбів Бейра, вона прорізає гранітні і метаморфічні утвореня. Після цього річка утворює кордон між районами Візеу, на північ, Гуарда і Коїмбра на півдні. Потім річка протікає через вузьку долину, маршрут характеризується багатьма складнощами. У останній стадії, проходить через величезні рівнини, потім впадає в Атлантичний океан. У гирлі утворюється лиман близько 25 км в довжину і площею 3,5 км². Останні 7,5 км річка розпадається на два рукави (північний і південний), які знов повертаюттся в одну ткчію, утворюючи невеликий острів Муррасейра.


Португалія Це незавершена стаття з географії Португалії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.