Мостіпан Олександр Олексійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Народився 9 лютого 1959 року в с.Зеленьки, Миронівського району, Київської області.

У 1982 році закінчив Казанський авіаційний інститут. Захистив кандидатську дисертацію, за фахом "Теплофізика та молекулярна фізика" в 1990 році - кандидат технічних наук.

Працював на Казанському авіаційному моторобудівному об'єднанні. Починав майстром, згодом став заступником начальника цеху.

У 1996 рік начал аграрний бізнес на Україну. Узяв в оренду 500 га землі в Переяслав-Хмельницькому районі Київської області і створив асоціацію "Нива Переяславщины", що займається вирощуванням зернових культур. На сьогодні компанія орендує 24 тисячі га землі і володіє контрольним пакетом акцій Переяславського комбінату хлібопродуктів.

Окрім вирощування пшениці і кукурудзи, Мостіпан робить ставку на тваринництво (свиней) - будує свинокомплексы по датських технологіях, закуповувавши в Дании поголів'я і устаткування".Нива Переяславщины" перша в Україні почала будувати сучасні комплекси по вирощуванню свиней.Компанія в 2020 році вийде на виробництво 450 тисяч товарних свиней в рік і продовжує будувати комплекси.

У 2009 році "Нива Переяславщины" отримала свідоцтво на власну торгову марку для м'ясних і ковбасних виробів "П'ятачок". Окрім цього агрокомплекс "Нива Переяславщины" створює і власну мережу магазинів з продажу м'яса, які так і називаються "П'ятачком".http://niva - group.com

Олександр Олексійович Мостіпан
Народився 9 лютого 1959(1959-02-09) (62 роки)
с.Зеленьки,Миронівський район , Київська область
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Національність українець
Alma mater Казанський авіаційний інститут ім.А.Н.Туполєва(1982),аспірантура(1989)
Науковий ступінь кандидат технічних наук
Нагороди
Герой України (орден Держави)
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня

Нагороди[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]