Мувінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Здійснення мувінгу компанією «УРА! Переїзд», м. Львів, серпень 2017 року

Му́вінг (від англ. Moving «переїзд») — організація процесу перевезення і зберігання речей під час переїзду (квартирного, офісного, будинкового, дачного тощо), власне надання клієнту на платній основі певного спеціалізованого пакету послуг зі здійснення переїзду.

Комерційна організація, основною метою якої є надання транспортних та інших супутніх послуг, відповідно, називається мувінговою. Такі компанії спеціалізуються на фаховому здійсненні всіх видів переїздів і транспортування особистого майна (рідше товару) замовників.

Власне мувінгом є надання мувінговою компанією комплексного пакету послуг з переїзду, причому головна різниця від транспортних чи логістичних компаній якраз і полягає в тому, що останні надають послуги, спрямовані на перевезення товарно-матеріальних цінностей замовника з одного місця в інше, не надаючи при цьому послуг із завантаження/розвантаження, пакування/розпакування майна.

Мувінгові послуги й засоби виробництва[ред. | ред. код]

Співробітник мувінгової компанії «УРА! Переїзд» (м. Львів) довантажує запаковані речі в міні-вен, серпень 2017 року

Мувінг не передбачає стандартизації перевозимого вантажу, як це відбувається зазвичай в роботі транспортних і логістичних компаній (піддоно-місце, тона-кілометр, кубо-палета), тому оплата мувінгових послуг переважно здійснюється, виходячи з тривалості і/або відстані переїзду. Через останній чинник мувінгові компанії часто бувають локальними, тобто здійснюють комерційну діяльність на певній території (найчастіше велике місто й околиці, прилегла місцевість).

Мувінгові компанії надають як стандартний пакет послуг, так і додатковий.

Стандартний пакет послуг включає: виїзд фахівця, оцінку вантажу, час і дату проведення робіт, розбирання і упаковку вантажу з наданням пакувального матеріалу, маркування вантажу, вантаження і транспортування спецтранспортом, вивантаження із занесенням вантажу в приміщення, розпаковування і прибирання пакувального сміття.

Багато компаній пропонують своїм клієнтам додаткові послуги, а саме: страховку, охорону вантажу, що транспортується, GPS-контроль у реальному часі, складське зберігання вантажів, смс-повідомлення (або інформування в інший спосіб) про остаточну вартість замовлення.

Мувінгові компанії мають в своєму штаті фахівців, які не лише фахово здійснять мувінг (вантажників, пакувальників, водіїв тощо), а й допоможуть клієнтові отримати вичерпну інформацію з різних питань про надані послуги, а також оцінити майбутні витрати з переїзду. У своїй роботі мувінгові компанії використовують різноманітний пакувальний матеріал, ремені для перенесення меблів, вантажні автомобілі-меблевози тощо.

Мувінг в США[ред. | ред. код]

Мувінг, як такий, розвинувся в США, й нині є там галуззю сфери послуг з величезним річним обігом. Обсяг робіт у цій сфері має сезонний характер, і переважно сягає піків улітку. Згідно з даними Бюро перепису 40 мільйонів американців переїхали протягом 2000-х[1].

Фургон мувінгової компанії U-Haul

Американці є досить мобільними: часто змінюють своє місце проживання внаслідок зміни роботи, збільшення або зменшення прибутків, віднайдення дешевшого або комфортнішого житла. Пересічний американець має велику кількість обладнання, меблів та інших речей, відтак мало хто спроможний забрати все своє майно самотужки, тому клієнти звертаються за допомогою до фірм, що спеціалізуються на транспортуванні меблів (мувінгових компаній).

Перелік основних мувінгових компаній США включає: Major Moving Company CAllied Van Lines, Arpin Group, Atlas Van Lines, Interstate Van Lines, Mayflower Transit, National Van Lines, Inc., North American Van Lines, Old Dominion Freight Line, Two Men and a Truck, U-Haul, United Van Lines, Gentle Giant Moving Company.

Вартість послуг з мувінгу хатнього майна в США зазвичай визначається вагою і об'ємом речей, а також відстанню, на які вони перевозяться. Компанії так само пропонують послуги з пакування хатнього начиння й надають їх і пакувальні матеріали за окрему плату. Переїзд (мувінг) в США здійснюється за 2-ма схемами:

  1. перевезення «від дверей до дверей», тобто клієнт мувінгової компанії платить за вантажівку і всі супутні послуги;
  2. забирання хатнього майна після упакування до регіонального терміналу невеликими фургонами, потім транспортування від одного регіонального терміналу до іншого на вантажівках великої ємності (наприклад, збірні вантажі, разом з майном інших домовласників), нарешті доставка речей на місце призначення здійснюється знову невеликими фургонами.

Мувінг в Україні[ред. | ред. код]

Зі здобуттям незалежності України (1991) в країні почав активно розвиватися приватний сектор перевезень, в тому числі пов'язаний із переїздом квартири, офісу чи будинку. Однак ще в 1990-х роках професійних мувінгових компаній в Україні не існувало.

Перша мувінгова компанія[ред. | ред. код]

Фургон компанії Kimet plus, Київ

Зародженням мувінгового ринку в Україні вважається заснування компанії «Муравєй» (значно згодом перейменована в результаті ребрендингу в «Мураха») у місті Києві у липні 1999 року. Саме ця компанія першою почала надавати кваліфіковані послуги вантажників та вантажних автомобілів, які спеціалізуються на переїзді.

Засновники «Мурахи» — Ігор Марчук, Ольга Пасякіна, Євген Єщенко та Іван Мигович[2]. Вони скористалися зарубіжним досвідом і ознайомили українців з мувінгом, як послугою нового рівня якості перевезень. Компанія перша почала надавати комплексний пакет послуг з переїзду, використовуючи кваліфікованих муверів замість звичайних вантажників. На 2020 рік «Мураха» стала всеукраїнською компанією, діяльність якої охоплює обласні центри України. Головний офіс компанії розташований в Києві. Як засновник мувінгу, «Мураха» підтримує високий рівень надання послуг, навчає своїх робітників і використовує декілька рівнів контролю якості, намагаючись залишатися взірцем для інших мувінгових компаній. Лідер галузі щорічно згідно з онлайн-опитуваннями «Фавор»[3], лідер галузі 2014 року у рейтингу НБР УКраїни[4].

Другим витком розвитку мувінгового ринку в Україні можна вважати заснування компанії «Комфортний Переїзд» у листопаді 2008 року у місті Івано-Франківську. Це перша мувінгова компанія, що розвинула свою мережу в Західній Україні за допомогою франчайзингу. Завдяки цій моделі бізнесу послуги із професійного переїзду стали доступними широким верствам населення.

Третій етап розвитку ринку мувінгових послуг припадає на період 2013-14 років, коли були створені такі відомі у своїх регіонах компанії, як «Мой Перевозчик» (м. Одеса), «УРА! Переїзд» (м. Львів).

Станом на початок 2020-х український мувінговий ринок динамічно розвивається. Фактично в кожному обласному центрі чи достатньо великому місті країни є одна або й декілька мувінгових компаній, які позиціонують свою діяльність не як логістичні чи транспортні, а винятково як спеціалізовані фірми для здійснення переїзду.

Мувінг у Львові[ред. | ред. код]

Логотип компанії «УРА! Переїзд»

Лідером мувінгу у Львові є компанія «УРА! Переїзд», яка першою на ринку України запропонувала клієнтам пакети послуг, починаючи від оцінки вартості перевезення, кількості залученого персоналу та транспорту, закінчуючи послугами клінінгу після проведення самого переїзду[5].

Компанію було створено в січні 2014 року Маркіяном Ярусевичем, а вже в липні цього (2014) року було започатковано такелажні роботи, зокрема виконано перше замовлення з перевезення банкомату; з грудня 2014 до червня 2017 року компанія проводила акцію на підтримку українських військових, задіяних в АТО (загалом було перераховано 40 тис грн. на потреби армії та пораненим військовим, надано вантажні автомобілі для перевезення військового спорядження).

У січні 2016 року компанія відкрила офіс у Львові на вул. Хмельницького, у травні 2017 року — відкрито представництво у Хмельницькому. У червні 2018 року компанія стала першою в Україні з можливістю оплати послуг криптовалютою (Bitcoin та NEM). У серпні 2019 року «УРА! Переїзд» переїхала в офіс у Дублянах по вулиці Київській, 1г.

Дивись також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела та посилання[ред. | ред. код]