Музей Бруно Шульца (Дрогобич)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Музей Бруно Шульца у Дрогобичі
Портал:Музеї
Будинок гімназії 02.JPG
Тип музей
Розташування Україна Україна
Львівська область
м. Дрогобич
Адреса вул. Франка, 24
Засновано 2003

Музе́й Бру́но Шу́льца — музей у місті Дрогобичі Львівської області, присвячений життю і творчості знаменитого дрогобичанина, польського письменника і художника єврейського походження Бруно Шульца.

Музей, власне музейна кімната, міститься у колишньому вчительському кабінеті колишньої гімназії (тепер Дрогобицький педагогічний університет). Адрес музею:

вул. Франка, 24, м. Дрогобич.

Оглянути музейну експозицію можна виключно за попередньою домовленістю.

Історія музею та експозиція[ред. | ред. код]

Відкриття музею Бруно Шульца в Дрогобичі відбулося 19 листопада 2003 року з ініціативи першого керівника Полоністичного науково-інформаційного центру Ігоря Менька (1972—2005).

В експозиції музею можна побачити першовидання «Цинамонових крамниць» Бруно Шульца; праці Єжи Фіцовського; видання, присвячені творчості Шульца авторства проф. Владислава Панаса (Люблінський Католицький Університет), проф. Єжи Яжембського (Яґеллонський Університет у Кракові); погруддя Бруно Шульца, автором якого є Пйотр Фліт.

Серед головних музейних експонатів:

  • перше видання «Цинамонових крамниць» Бруно Шульца. Варшава, 1934 р.(з родинного архіву сім'ї Каралюс, Дрогобич);
  • першодрук (оригінал) повісті Вітольда Гомбровича «Фердидурке» з обкладинкою та ілюстраціями Бруно Шульца. Подарунок Збігнєва Мільчарека з його приватної колекції;
  • перше видання Regionow wielkiej herezji Єжи Фіцовського та видання 1992 року;
  • перше видання Ksiegi listow Бруно Шульца в опрацюванні Єжи Фіцовського та Okolic sklepow cynamonowych Єжи Фіцовського;
  • фотографії, екслібриси та бібліотека «Другого автора».

Полоністичний науково-інформаційний центр імені Ігоря Менька є ініціатором та організатором Міжнародного фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі, який проводиться що два роки.

Джерело-посилання[ред. | ред. код]