Міжнародна асоціація боксу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Міжнародна асоціація боксу (англ. International Boxing Association, AIBA) — керівний орган аматорського боксу на міжнародному рівні, який надає звання чемпіона світу та у підлеглих чемпіонатах, організовує боксерські поєдинки, в тому числі боксерські чемпіонати світу і бої на Олімпійських іграх.

Міжнародна асоціація боксу, спочатку мала назву Аматорська міжнародна асоціація боксу англ. Amateur International Boxing Association і звідси збережена абревіатура AIBA.

Асоціацію заснували, під час літніх Олімпійських ігор 1920 року в Антверпені, представники національних асоціацій Англії, Франції, Бельгії, Бразилії та Нідерландів. 24 серпня 1920 року засновано Міжнародну федерацію любительського боксу (фр. Federation Internationale de Boxe Amateur FIBA).

FIBA була розпущена в листопаді 1946 року через втрату довіри у зв'язку з поведінкою деяких керівних працівників у Другій світовій війні. На її місце покликано Міжнародну асоціацію любительського боксу англ. Amateur International Boxing Association. Звідси і збережена у логотипі абревіатура AIBA.

Шістдесят років потому, AIBA почала керувати боксом на Олімпійських іграх без використання слова «любитель».

Посилання[ред.ред. код]

Boxingicon.svg Це незавершена стаття з боксу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.