Міська БРАМА

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Міська БРАМА»
Podhajce1.JPG

Тип Газета на 8 шпальт
Формат A3

Власник Григорій Жибак
Видавець Григорій Жибак
Головний редактор Григорій Жибак
Засновано 2003
Мова українська
Головний офіс м. Київ
Наклад 5 000

Електронна пошта pidhaitsy_brama@ukr.net

«Міська БРАМА» — газета історико-краєзнавчого та пізнавально-літературного спрямування Виходить у м. Підгайці (Тернопільська область.

Видання зареєстровано у Держкомітеті інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України серія КВ число 7235 від 22 квітня 2003 року. Видається у Києві.

Публікації[ред. | ред. код]

У газеті публікуються цікаві розвідки про історичне минуле міста Підгайці, що на Тернопільщині, про його культурне життя, про відомих людей, які народилися тут або відвідували Підгаєччину (Тимофій Бордуляк, Михайло Рудницький, Анатоль Курдидик, Андрій Шептицький, Василь Мізерний — «Рен», Василь Бей — «Улас», Василь Кук — «Леміш», Роман Шухевич — «Тарас Чупринка», Іван Миськів, Олекса Мостовий, Фредерік Шопен, Евлія Челебі, Франсуа Далейрак, Ульріх фон Вердум, Оноре де Бальзак, Соломія Крушельницька, Іван Франко, Андрій Малишко, Іван Даньків, Олекса Яворський, Іван Бакалець, Ігнацій Потоцький, Єжи та Станіслав Хорубські, Іво Вешлєр, Ян і Тадеуш Ломніцькі, Юліан Пашківський, Василь Головінський, Теодор Солодуха, Григорій Петришин, Богдан Титла, Василь Цибульський, Роман та Богдан Метики).

Чимало матеріалів присвячено національно-визвольній боротьбі, духовній та мистецькій тематиці. Висвітлюється також життя підгайчан в діаспорі.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Газета розповсюджується в Галичині, Києві, а також за кордоном — у Польщі, Канаді, США, Великій Британії, Німеччині.

Джерела[ред. | ред. код]