Народи Африки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Народи Африки — В Африці налічують від 500 до 7000 народів і етнічних груп. Такий різнобій пояснюється неясністю розмежування народів та їх підрозділів. Найімовірніше число народів і великих етнічних спільнот, що об'єднують кілька близькоспоріднених народів, коливається від 1 до 2 тисяч.

налічують по кілька тисяч, або навіть сотень людей і населяють 1-2 села. Майже 90% населення Африки становлять 120 народів чисельністю понад 1 млн осіб, з них 2/3 припадає на 30 народів, чисельністю понад 5 млн осіб.

Помітно більше 1/3 населення Тропічної Африки (і майже половину населення всієї Африки) складають не менше 10 найбільших народів, чисельністю понад 10 млн осіб: араби, Хауса, фульбе, Йоруба, ігбо, амхара, оромо, Руанда, малагасійці, [[зулуси] , Ургуси , Зоротопи, Кехани.

У культурно-етнографічному відношенні територія Африки розпадається на 2 історико-етнографічні провінції - північноафриканських і Тропічну Африку. Тропическо-африканська провінція в свою чергу включає 6 історико-етнографічних областей: Західна Африка, або Західний Судан Екваторіальна Африка (Західна Тропічна Африка) Південна Африка Східна Африка (з Прибережній і міжозерних підобласті), Північно-Східна Африка Мадагаскар і інше...