Небратні (книга)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Небратні
Жанр Публіцистика
Автор Макс Кідрук
Мова українська
Написано 2015
Опубліковано 2015
Окреме видання Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»[1]
Переклад польська мова

«Небратні» — перша публіцистична книга українського письменника Максима Кідрука. Автор ставить за мету проаналізувати більш ніж 400-річну історію українсько-російського протистояння.[2]

Я доведу, що вікова дружба між Україною та Росією – лише міф; що насправді тісні стосунки – це не завжди засноване на взаємоповазі партнерство чи рівноправний союз; продемонструю, що відносини між двома народами значно складніші та... кривавіші. Я також спробую пояснити, чому після трьохста п'ятдесяти років більш ніж близького співіснування українці так і не стали росіянами. І найголовніше – чому ми готові помирати за те, щоб не стати ними.
— [2]

Історія написання[ред. | ред. код]

Книгу замовило польське видавництво, що займалося перекладом Бота для того, щоб устами очевидця донести інформацію про події в Україні. Автор так прокоментував ідею написання подібної книги :

« Ідея написати книгу про українсько-російські взаємини належить моєму польському видавцю. Задум уперше зародився минулого вересня, під час презентацій польського перекладу технотрилера «Бот», коли я несподівано виявив, що навіть поляки не до кінця уявляють, що відбувається на сході України, що вже казати про «дальші» країни. Чи не половина журналістів, що брали у мене інтерв’ю, схилялися до думки, що на сході України точиться громадянська війна. «Небратні» є своєрідною відповіддю російській пропаганді у Європі і значною мірою орієнтовані на європейського читача. Мета книги: показати європейцям, чому українці - це не росіяни.[3] »

18 січня 2015 року на власній сторінці у Twitter та Facebook Кідрук оголосив про завершення рукопису[4]. 1 квітня почався продаж книги в Україні, а 22 квітня переклад книги став поширюватись у Польщі.

Зміст[ред. | ред. код]

Книга складається з семи розділів, у яких автор послідовно та ґрунтовно спростовує пропагандистську російську тезу про єдність та братерство українського й російського народів.[2]

  • Розділ 1. 300 років «дружби» і «братерства» — короткий огляд основних віх розвитку україно-російських відносин від часів Хмельниччини до розвалу СРСР
  • Розділ 2. Між двох світів — «застряглість» українців між азійською та європейською моделями суспільства, особливості менталітету.
  • Розділ 3. Українська кланова буржуазія — біографічні дані основних олігархів України, розвідки про їх темне минуле та підтримку з боку РФ.
  • Розділ 4. Майдан 2.0 — передумови та причини Євромайдану, його перебіг.
  • Розділ 5. Синдром Ярмольника — механізми та засоби російської пропаганди.
  • Розділ 7. Підсумки та прогнози

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://www.bookclub.ua/ukr/catalog/books/pop/product.html?id=33938 Книга на сайті видавництва
  2. а б в Кідрук М. Небратні / Макс Кідрук; передм. А.Любки;  — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. — 304с.: іл.
  3. http://press-centr.com/ua/news/Pismennik-yakiy-kolis-vismiyav-Azarova-napisav-knihu-pro-stolittya-viyn-Ukrani-iz-Rosiyu%7CІнтерв'ю виданню Press-центр
  4. https://twitter.com/max_kidruk/status/556868004466937857 Повідомлення в Twitter

Посилання[ред. | ред. код]