Нейл-арт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Приклад Нейл-арту

Нейл-арт (англ. Nail art) — що по суті є мистецтвом декоративного манікюру і розпису нігтів. Крім того, це ціла наука, що полягає в знаннях про те, як підготувати ніготь до роботи, підібрати потрібні інструменти, створити необхідний фон для малюнку. Як і в будь-якому мистецтві, в нейл-арті існують модні і класичні тенденції.

Модною тенденцією можна назвати спосіб нанесення зображення на ніготь за допомогою спеціального принтера. Принцип роботи такої машини заснований на технології струменевого друку, проте відмінність механізму переміщення друкуючої головки машини полягає в можливості здійснення даної дії в чотирьох напрямах площини на противагу від двох напрямів струменевого принтера. При здійсненні друку рухається сам друкуючий елемент машини, об'єкт, на який наноситься зображення, залишається нерухомим. Використання ІРЦ-гелю в процесі друку вирішило відразу дві проблеми. По-перше: ІРЦ-гель виконує функцію активованого покриття (принцип фотопаперу для цифрового фотодруку), що власне не дозволяє розтікатися чорнилу в області друку і насичує композицію кольором за рахунок часткового змішування фарб у в'язкому середовищі гелю. По-друге: гель люмінесціює при ультрафіолетовому підсвічуванні. Ця здатність гелю дозволяє машині автоматично визначити ділянки області друку і нанести задану композицію безпосередньо в ці ділянки, не розпилюючи фарбу за межі нігтя. Процес «розпізнавання» нігтя не використовується ні в одному з аналогів.

В кінці процедури ніготь покривається безбарвним лаком. Таким чином, використовуючи вказану технологію, на ніготь можна наносити різні складні графічні зображення. Наприклад — свою фотографію.

Спеціальні матеріали, вживані в нейл-арті: лаки, стрази, мікролелітки, фольга, прикраси з дорогоцінних металів, татуювання на нігтях. Крім того, в нейл-арті застосовуються інструменти: голки, зубочистки, пензлики, пилочки, кусачки, існує поняття нігтьового пірсингу.

Опанувавши азами нейл-арту, можна самостійно створювати власні узори на нігтях, застосовуючи особливі принципи планування і композиції.