Неумивакін Іван Павлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Іван Павлович Неумивакін
Народився 7 липня 1928(1928-07-07) (89 років)
Бішкек, Киргизька АСРР, СРСР
Громадянство Росія Росія
Alma mater Киргизький Державний Медичний Інститут
Галузь наукових інтересів медицина
Вчене звання професор
У шлюбі з Неумивакіна Людмила Степанівна
CCCP army Rank polkovnik infobox.svg Полковник

Неумивакін Іван Павлович (7 липня 1928(19280707), Бішкек, Киргизька АСРР) — доктор медичних наук відомий численними дослідженнями в альтернативній (неофіційній) медицині. Професор, дійсний член Європейської та Російської Академій природничих наук, заслужений винахідник Росії, лауреат Держпремії, член президії професійної медичної асоціації спеціалістів традиційної народної медицини, з 1959 року впродовж 30 років займався космічною медициною: розробкою методів і засобів надання медичної допомоги космонавтам під час польотів різної тривалості. Є творцем унікального стаціонару - космічної лікарні на борту корабля.

Автор понад 200 наукових праць, має 85 авторських посвідчень на винаходи, більшість його досліджень присвячені пошуку оптимальних методів лікування і засобів профілактики різних захворювань неспецифічними впливами на організм, такими, як гемосорбція, електронейролепсія, зовнішня контрпульсація, ультрафіолетове опромінювання біорідин або оздоровлення людини за допомогою різних способів і засобів народної медицини.

Автор понад 40 книг.

Біографія[ред.ред. код]

Неумивакін І.П. народився 7 липня 1928 року у Киргизстані.

У 1951 році закінчив Киргизький Державний Медичний Інститут. Протягом 8 років служив у лавах РА на Далекому Сході, авіаційний лікар, полковник, майстер спорту.

У 1959-1964 роки брав участь в розробці апаратури для оцінки стану космонавтів у польоті та отриманні інформації по телеметричним каналам на Землю.

1964-1989 роках розробляв нові напрямки в космічній медицині, що стало основою його докторської дисертації «Принципи, методи та засоби надання медичної допомоги космонавтам при польотах різної тривалості».

З 1990 року займається народним цілительством, розробив власну оздоровчу систему. В даний час очолює приватну клініку - Лікувально-профілактичний центр.

Книги[ред.ред. код]

 • Ендоекологія здоров'я. 2009 року; Діля
 • Календула. На сторожі здоров'я. 2009 року; Діля
 • Алое. Міфи та реальність; Діля
 • Жіноче здоров'я без хімії. Лікарські рослини в акушерстві та гінекології; Діля
 • Вода - життя і здоров'я: міфи та реальність; Діля
 • Сіль. Міфи та реальність. 2010 року; Діля
 • Чайний гриб - природний цілитель; Діля
 • Міфи та реальність золотого вуса. 2009 року; Діля
 • Хребет. Міфи та реальність. 2009 року; Діля
 • Перекис водню. Міфи та реальність. 2004; Діля

Література[ред.ред. код]

 • Ендоекологія здоров'я // Діля Паблішинг — Санкт-Петербург, 2009 — 544 с.

Примітки[ред.ред. код]

http://samo-iscelenie.org.ua/index.php/practising/neumyvakin-ivan-pavlovich/media-on-ivan-pavlovich/1104-life-without-borders-man-with-a-capital-letter (рос.)