Marie Claire

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Marie Claire
Marie Claire
Marie Claire Magazine logo.svg
Країна видання Flag of France (1794–1815, 1830–1974, 2020–present).svg Франція і Flag of Italy.svg Італія
Тематика мода, краса, здоров'я
Періодичність виходу до 1942 року - щотижня, з 1954 - щомісяця
Мова
Головний редактор Арно де Контадс (Франція), Енн Фолленвайдер (США), Мері О'Ріордан (UK), Джекі Франк (Австралія)
Власник Жан Пруво
Видавець

Groupe Marie Claire (Франція) Hearst Corporation (США)

IPC Media (UK)
Засновник Жан Пруво (фр. Jean Prouvost)
Засновано 1937
Обсяг 500 стр.
Наклад

432,315 (Франція) 969,965 (США)

227,729 (UK) примірників
Ціна 1,50€
ISSN 0025-3049, 0025-3049

«Marie Claire» (укр. Марі Клер) — міжнародний щомісячний журнал для жінок, що належить до Marie Claire Group. Один з успішних світових жіночих журналів. Журнал видавався з гаслом «Щотижневик для жінок, якого ще не було». Формула видання була така: журнал прийнятний для всіх гаманців.[джерело?]

Вперше був опублікований у Франції у 1937 році. Видається в 33 країнах світу на 24 мовах. Аудиторія журналу становить 15 млн жінок [1] [Архівовано 12 січня 2015 у Wayback Machine.], які читають Marie Claire з різних куточків світу. У той час як кожна країна підлаштовується під інтереси аудиторії журналу, випуск Сполучених Штатів зосереджується на жінках з усього світу та кількох міжнародних проблемах. Тираж журналу у Франції становить 432,315 екземплярів (на 2013 рік) List of magazines by circulation[en]

Marie Claire прагне стати привабливим відображення світу всіх жінок. Журнал вважається найпопулярнішим fashion-глянецем у Франції, Італії та Великій Британії. Ціна журналу у Франції становить 1,50€ (на 2015 рік) [2]. Найвища ціна Marie Claire — в Австралії, Швейцарії та Греції. Найнижча — у південноамериканських країнах: Мексиці, Колумбії, Венесуелі [3].

Сьогодні, Marie Claire Group публікує 88 видань по всьому світу, 72 з яких під брендом Marie Claire, присутній в 35 країнах на 5 континентах і на 18 мовах. 54 млн номерів та більше 34 000 рекламних сторінок продаються щорічно по всьому світу.

Історія створення[ред. | ред. код]

Геній виданичого бізнесу, медіамагнат Жан Пруво створив перший номер Marie Claire в 1937 році у Франції, Метою появлення журналу для Пруво було поєднання реалій життя з модою та красою. Marie Claire став першим журналом, орієнтованним на жінок, що заохочує слабку стать розглянути свою незалежність, чарівність і особистісний розвиток.

Журнал був задуманий як тижневик і виходив щосереди. Французькі читачі юрмилися біля газетних кіосків, щоб купити черговий свіжий випуск цього журналу, що мав величезний успіх. Однак, в 1942 році, влада німецької окупації у Франції зупинила видання більшості журналів, і Марі Клер був одним з них. Журнал не випускався до 1954 року. Потім журнал став видаватися знову, але тепер він виходив не щотижня, а щомісяця. У 1976 році Жан Пруво йде на пенсію, а Marie Claire очолює його внучка Евелін Пруво (Évelyne Prouvost), яка стала співпрацювати з компанією L'Oreal. Але у 2004 році справа переходить до чоловіка Евеліни Пруво — Арнольда де Контада (Arnaud de Contades). Більшість акцій сьогодні належать сім'ї Пруво.

Видання Marie Claire в США було розпочате компанією Hearst Corporation, заснованої в Нью-Йорку у 1994 році. У даній компанії є філії у Франції, Італії, та кількох місцях розташування в Сполучених Штатах, таких як Детройт, Західне узбережжя, Нова Англія, Середній Захід, Південний захід, і Південний схід. Британський журнал Marie Claire є частиною IPC Media, що розташований у Лондоні. У Росії журнал належить до Hearst Shkulev Media/ИнтерМедиаГруп[en]. Українську версію журналу випускає «Burda Ukraine [Архівовано 11 січня 2015 у Wayback Machine.]» [4] [Архівовано 28 квітня 2022 у Wayback Machine.].

Концепція журналу[ред. | ред. код]

Marie Claire позиціонує себе як «модний журнал з характером, змістом та глибиною, для жінок з власною точкою зору, життєвою позицією та почуттям гумору». Він прагне запропонувати найкраще своїм читачам. Журнал пропонує їм створити свій власний стиль, вільно виражати неповторність своєї жіночності.

Marie Claire читають жінки, що цікавляться модою, переймаються зовнішнім виглядом та піклуються про своє здоров'я. Три рушійні сили Marie Claire: жіночність, творчість і естетика. Гасло видання— «Marie Claire більш, ніж красиве обличчя». Журнал надає читачам інформацію про різних жінок у всьому світі, їхні потреби, життєві історії. Він є лідером на ринку щомісячних жіночих журналів.[5] [Архівовано 12 січня 2015 у Wayback Machine.].

Вміст[ред. | ред. код]

Журнал містить розділи, присвячені різним сферам життя. Серед них мода, туризм, кіно, література, музика, шоу і виставки, краса, стиль життя, зірки і відомі люди Франції і в усьому світі, рекомендації, поради щодо сімейного життя, кулінарія, садівництво, домашній декор, ігрові тести і гороскоп.

Французький журнал пропонує читачам наступні рубрики:

 • NEWS (новини)
 • MODE (мода)
 • ULTRA LUXE
 • BEAUTÉ (краса)
 • MINCEUR (схуднення)
 • BIEN-ÊTRE
 • STARS (селебріті)
 • AMOUR & SEXO (любов & секс)
 • MARIAGE (шлюб)
 • SOCIÉTÉ (суспільство)
 • LIFESTYLE (стиль життя)
 • ASTRO (Гороскоп)

Редакція[ред. | ред. код]

Головні редактори Marie Claire:

Редакція міжнародних видань:

 • Виконавчий директор — Лоуренс Хемберт (Laurence Hembert).
 • Комерційний директор — Веронік Депер-Саваре (Véronique Depéry-Savarit).
 • Заступник комерційного директора — Елізабет Барб'є (Elisabeth Barbier).
 • Директор з реклами — Еманюель Ерман (Emmanuelle Hermant), 

Редакція французького видання:

 • Редакційний директор — Мар'ян Мерес (Marianne Mairesse),
 • Видавничий директор — Арно де Контад (Arnaud de Contades).
 • Художній керівник — Філіпп Грюсон (Philippe Gruson).
 • Помічник художнього керівника — Стефані Стьо (Stéphanie Steu).
 • Головний редактор рубрики Mode (мода) — Марі Ноель Деме (Marie-Noëlle Demay).
 • Головний редактор рубрики BEAUTÉ (краса) — Арен Голде (Ariane Goldet).
 • Головний редактор рубрики CULTURE ET CÉLÉBRITÉS (культура та селебрітіс) — Фабрис Геньоль (Fabrice Gaignaul).
 • Головний редактор рубрики CUISINE (кухня)- Ерік Соляль (Eric Solal) [6] [Архівовано 1 квітня 2015 у Wayback Machine.].

Видавництва[ред. | ред. код]

Під брендом Marie Claire виходить більше 800 лайфстайл книг. Серед них: Cooking (Кулінарія), Arts and Crafts (Мистецтво та ремесло), Health & Beauty (Здоров'я та краса), Decoration (Прикраси), Renovations & Facilities (Ремонт та зручності), DIY (Зроби це сам), Gardening (Садівництво), Patrimony (Спадщина), Adress books (Адресні книги) and Paris guides (Путівники Парижу) [7].

Видавництво Marie Claire також публікує багато успішних журналів по всьому світу:

marie claire 2 (Accessories) — є першим журналом, що виходить 2 раза на рік (з 2005 року), присвячений виключно модним аксесуарам. Існує 7 видань: Бельгія — Франція — Гонконг — Італія — Нідерланди — Тайвань — Туреччина.

marie claire Maison — журнал про декор та стиль будинку. Виходить раз на 2 місяці з 2005 року. Існує 5 видань: Франція, Південна Корея, Італія, Туреччина, Тайвань.

marie claire Beauty — журнал, присвячений красі. 4 випуски: Бразилія, Іспанія, Італія, Мексика. 

marie claire Enfants — журнал для дітей, що виходить з 2010 року. 2 видання: Франція — Італія.

marie claire Bis (Shopping) — 1-е видання — Італія.

marie claire Travel — журнал про подорожі. 1-е видання — Італія.

marie claire Fashion Shows — журнал про моду, модних дизайнерів, модні речі та аксесуари. 8 видань: Франція, Корея, Румунія, Тайвань, Нідерланди, Бразилія, Італія, Китай.

Marie Claire Slyle — журнал про стиль життя. 1-е видання — Японія.

Marie France — журнал, що виходить з 1944 року щомісяця про красу, моду, здоров'я та будинок,

Avantages — жіночий журнал для позитивного способу життя. Виходить з 1988 року.

Famili - журнал для майбутніх мам та молодих батьків — все про виховання дитини. Виходить з 1933 року двічі в місяць.

Cosmopolitan — журнал про стосунки, секс, здоров'я, кар'єру, самовдосконалення, знаменитостей, моду та красу. Виходить з 1983 року. 

Mariages — журнал для тих, хто хоче знати все про весілля та підготовку до нього.

Votre Beauté (ваша краса) — журнал про красу для поціновувачів краси та експертних читачів. Виходить щомісяця з 1933 року.

Marie Claire Idées — журнал про творчість у моді, кулінарії як стиль життя. Існує 1 видання: Франція.

Cuisine et Vins de France — журнал для професіоналів та аматорів у кулінарному мистецтві.

La Revue du Vin de France - журнал, присвячений винній тематиці. Для поціновувачів вина, колекціонерів, власників винної продукції, роздрібних торговців.

Магазини Marie Claire[ред. | ред. код]

У більшості своїх журналах Marie Claire Group надає «магазин», який пропонує читачам більше, ніж 1000 інноваційних, розумних і якісних товарів. Продажі здійснюються по-різному: за допомогою купонів (реклама сторінок, вставки, каталоги), по телефону або через Інтернет за допомогою 2 інтернет-магазинів: www.boutiquemarieclaire.com [Архівовано 27 березня 2017 у Wayback Machine.] та www.massin.fr [Архівовано 20 жовтня 2017 у Wayback Machine.] [8].

Нагороди[ред. | ред. код]

Протягом багатьох років Marie Claire Group вручає нагороди в сферах моди, краси, літератури і виховання дітей. На сьогоднішній день існує 34 нагороди у видань Marie Claire у Європі, Америці, Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, Південній Африці та на Близькому Сході, що роблять Marie Claire один з найбільш широко визнаних жіночих модних журналів у світі. Міжнародні видання Marie Claire проводять щорічні претстижні премії:

 • в області моди Marie Claire Prix D'Excellence de la Mode,
 • в області краси Claire Prix D'Excellence de la Beautê.

1989 — Евелін Пруво названа «Діловою жінкою року» і отримала приз «Вдова Клико» (Veuve Clicquot) (нагорода для ділових жінок, що була заснована у 1972 році).

1995 — з запуском журналу в Австралії заявляє про себе як австралійський журнал про моду № 1.

1998 — Sarah Turnbull названа журналістом року, отримала нагороду за версією Magazine Publishers of Australia (MPA).

2000/01 — Marie claire отримує звання «журнал року» за версією Magazine Publishers of Australia (MPA).

2001 — отримує нагороду за редакторську ініціативу року «Покарана за те, що вагітна» за версією Magazine Publishers of Australia (MPA).

2001 — виграє премію року за найкраще використання фотографії за версією Magazine Publishers of Australia (MPA).

2002 — отримує премію року за редакторську ініціативу року «Чого хочуть жінки» за версією Magazine Publishers of Australia (MPA).

2004 — виграє премію року за маркетингову кампанію в 100-й номер за версією Magazine Publishers of Australia (MPA).

2004 — отримує нагороду за редакторську ініціативу року «Насильство над дітьми. З нас починається припинення цього» за версією Magazine Publishers of Australia (MPA).

2005 — виграє премію року за маркетингову кампанію «Red Dress Campaign.»

2005 — Джекі Франк (Jackie Frank) (головний редактор австралійського випуску) названий редактором року, отримав нагороду за версією Magazine Publishers of Australia (MPA).

2006 — виграє премію року за неперевершену майстерність у Лайфстайл (стилі життя) за версією Magazine Publishers of Australia (MPA).

2009 — отримує звання «Найкращий жіночий журнал про моду» за версією Australian Magazine Awards (AMA).

2010 — отримує премію Maggie Award за найкращий журнал на обкладинці з Дженніфер Хоукінс (Jennifer Hawkins[en]) у лютневому номері. Того ж року Marie Claire Australia запускає Marie Claire Beauty — перший самостійний журнал краси [9] [Архівовано 4 лютого 2015 у Wayback Machine.].

Список країн, в в яких видається Marie Claire[ред. | ред. код]

Цікаві факти[ред. | ред. код]

В Marie Claire Group входять 14 довідкових видань, 3 з них вважаються першими висококласними жіночими щомісячними журналами.

Більше 18 млн копій продаються у Франції. У 2012 — було продано 19 млн 300 тис. копій,

10 мільйонів читачів, веб і мобільних користувачів — кожен місяць, і близько 1 мільйона жінок мають високий дохід.

Третя частина французьких жінок контактує з Marie Claire Group [10].

В Marie Claire Group працюють 450 співробітників, 80 % яких є жінки.

14 країн мають власний вебсайт журналу.

1982 році журнал Marie Claire був надрукований японською мовою. Це було перше міжнародне видання, яке вийшло на нефранцузькомовній території. Японська версія стала першим неєвропейським виданням Marie Claire.

До 2005 року Marie Caire виходив польською мовою у Варшаві. Незважаючи на те, що тираж польського журналу у порівнянні з 2013 роком виріс на 1 000 екземплярів і вже в вересні 2014 року становив 56 340 примірників, у грудні того ж року журнал було закрито. Причиною закриття стало непорозуміння з власником французького видання [11] [Архівовано 4 лютого 2015 у Wayback Machine.].

Обкладинки Marie Claire Ukraine[ред. | ред. код]

Анджеліна Джолі (актриса) — Листопад 2008, Лютий 2012

Скарлетт Йохансон (актриса, співачка) — Лютий 2009

Шарліс Терон (модель, актриса) — Березень 2009

Кейт Вінслет (актриса) — Травень 2009

Кіра Найтлі (актриса) — Червень 2009, Вересень 2011

Моніка Беллуччі (співачка, модель) — Липень-Серпень 2009

Фергі (співачка, акстриса) — Жовтень 2009

Єва Мендес (актриса) — Листопад 2009

Дженніфер Лопес (актриса, співачка) — Квітень 2010

Аманда Сейфрід (актриса) — Червень 2010

Кайлі Міноуг (співачка) — Жовтень 2010

Ріанна (співачка) — Грудень 2010

Дженніфер Еністон (актриса) — Травень 2011

Сара Джессіка Паркер — Жовтень 2011

Камерон Діас (актриса) — Січень 2015

Примітки[ред. | ред. код]

1.https://www.hearst.com/newsroom

2.List of magazines by circulation[en]

3.http://www.marieclaire.fr/static/magazine/index.php

4.http://www.marieclairegroup.com/pageEN_International.html

5.http://marieclaire.ua

6.https://www.hearst.com/magazines/marie-claire

7.http://www.marieclaire.fr/,la-redaction-du-magazine,20209,1699.asp

8.http://www.marieclairegroup.com/pageEN_In+France_Editions_Marie+Claire+Editions.html

9.http://www.marieclairegroup.com/pageEN_In+France_Boutiques.html

10.https://nz.lifestyle.yahoo.com/marie-claire/magazine/about/a/6078127/the-history-of-marie-claire/

11.Marie Claire

12.http://www.marieclairegroup.com/pageEN_The+Group.html

13.Marie Claire

14.http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-miesiecznika-marie-claire

Посилання[ред. | ред. код]