Нечесна гра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Нечесна гра — обхід правил заради власної вигоди. Наприклад у спорті прийом допінгу, або умісне травмування суперника є нечесною поведінкою.

Основні види допінгу: стимулятори, пептидні гормони (гормони росту), анаболічні стероїди, діуретики (сечогінні), анальгетики (знеболювальні).

Іншим прикладом нечесної гри є використання у відеоіграх чит-кодів для зміни певних ігрових параметрів.

З моральної точки зору, (яка і наказує боротися з шахрайством) класифікація тієї чи іншої діяльності, як читерство, визначається цілями діяльності, а не методами. Тому в читерстві, як і в хакінгу, не існує однозначного поділу на «хороші» та «погані» дії. Одна й та ж дія може бути виконана, як з метою налаштування гри під себе, так і заради отримання переваги. Наприклад, прибирати ефект туману можна, як для збільшення швидкодії гри, так і з метою побачити суперників на більшій відстані. Тобто дії гравця як читу можна класифікувати лише з якоюсь ймовірністю. Це можуть бути дії, що пов'язані зі змінами налаштувань управління і графіки («білі» методи), а може бути явним шахрайством, наприклад, використання багів («чорні» методи).

Посилання[ред.ред. код]

  • David Callahan. (2004). The Cheating Culture. Harvest Books.
  • Stuart P. Green. (2006). Lying, Cheating, and Stealing: A Moral Theory of White Collar Crime. Oxford University Press.
  • Steven Levitt and Stephen J. Dubner. (2005). Freakonomics: A Rogue Economist Explores the Hidden Side of Everything. William Morrow/HarperCollins. ISBN 0-06-073132-X. 
  • Cheating in Contracts — A $30 Million Case of Corruption, FBI


ігри Це незавершена стаття про ігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Спорт Це незавершена стаття про спорт.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
етика Це незавершена стаття з етики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.