Новопечерська школа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Навчально-виховний комплекс "Новопечерська школа"
Тип школа
геокоординати не задано:
Засновано 2014
Директор Тетяна Сунак
Адреса 01103, Київ, Вулиця Михайла Драгомирова
Сайт www.novoshkola.com.ua
Мова українська, англійська
Новопечерська школа
геокоординати не задано:

Навчально-виховний комплекс "Новопечерська школа" — середня загальноосвітня школа в Києві. Школа позиціонує себе як сучасний навчальний заклад, який навчає учнів за українською державною програмою, вдосконаленою обраними методиками країн світу, і фокусується на розвитку не тільки знань, але й навичок.

Історія[ред. | ред. код]

Школа була побудована в 2014 році на території житлового комплексу “Новопечерські липки” як проєкт громадської спілки "Освіторія" та приклад реформування української освіти[1].

Директором школи з 2014 до 2020 року була Ірена Корбабіч-Путко — канадійка українського походження, яка має більш як 20-річний досвід роботи у канадській освітній системі, з них більше 15 років була директором шкіл[2].

З 2020 року директором школи є Тетяна Сунак, вчитель та адміністратор із довголітнім досвідом роботи в українських і державних школах Онтаріо, Канада[3].

Програма навчання[ред. | ред. код]

Навчання відбувається згідно з Державним стандартом початкової загальної освіти та Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти з використанням сучасних освітніх методів, форм та технологій. Мови навчання — українська та англійська[4].

Blended Program[ред. | ред. код]

У 2019 році Новопечерська школа стала першою в Україні, що підписала двосторонній договір із урядом Манітоби про українсько-канадську програму.

Учні, що вступають на програму, продовжують вчитись за українським державним стандартом, а також за навчальним планом старшої школи Манітоби. Після завершення програми випускники отримують два документи: свідоцтво про повну загальну середню освіту та диплом старшої школи Манітоби[5].

Філософія та цінності[ред. | ред. код]

Згідно з філософією Новопечерської школи, вона спрямована на підготовку учнів до майбутнього та прагне виховати випускників, які:

 • самостійно навчаються протягом всього життя;
 • знають свої сильні сторони;
 • гнучкі та легко адаптуються до змін;
 • мислять рефлексивно, творчо та цілісно, -вміють вирішувати проблеми та приймати відповідальні рішення з чистим сумлінням заради спільного блага;
 • піклуються про інших;
 • відповідальні громадяни, які діють, керуючись морально-етичними чеснотами;
 • бачать у своїй справі сенс, гідність та покликання, поважають права інших та роблять свій внесок у загальне благо[6].

Участь у реформі освіти України[ред. | ред. код]

Новопечерська школа є активною учасницею реформування освіти України. Так, у 2017-2018 роках керівниця початкової школи Марина Пристінська та методистка Інна Большакова брали участь у підготовці тренерів Нової української школи до навчання вчителів початкової школи. Усього було підготовлено 50 тренерів з усіх областей України (по 2 з кожної) та 2 — безпосередньо з Києва. Тренери почали підготовку вчителів початкових класів, що наступного року почали вчити першокласників, нових методик освіти. Таким, як інтегроване навчання, організація класного середовища, проектна та групова робота тощо[7].

Також учителі та адміністрація школи беруть участь в освітніх онлайн-проєктах, таких, як “Онлайн-курс від учителів початкової школи” (спільно з Міністерством освіти України)[8], “Дія. Цифрова освіта. Цифрові навички для вчителів” (спільно з Міністерством цифрової трансформації України)[9], онлайн-курс для вчителів “Бери й роби”[10], “Всеукраїнська школа онлайн”[11].

Стипендіальна програма[ред. | ред. код]

Щороку Новопечерська школа та ГС “Освіторія” проводять конкурс для талановитих учнів 7-10 класів на безкоштовне навчання в Новопечерській школі. Пройшовши декілька етапів конкурсу, учень отримує грант на навчання протягом року. Наприкінці строку учень може продовжити безкоштовне навчання за умови підтвердження статусу стипендіата (для цього потрібно пройти повторну співбесіду, а також продемонструвати навчальні та соціальні здобутки протягом навчання на програмі)[12][13].

Відзнаки і рейтинги[ред. | ред. код]

 • У 2015 році Новопечерська школа потрапила до переліку 150 найбільш інноваційних шкіл світу за рейтингом Microsoft Showcase Schools, і з того часу щорічно підтверджує цей статус[14][15].

Посилання[ред. | ред. код]

 1. Освітній заклад нового формату «Новопечерська школа». K.Fund (uk). Процитовано 2020-07-02. 
 2. Новопечерська школа. novoshkola.com.ua. Процитовано 2020-07-02. 
 3. Новопечерська школа. novoshkola.com.ua. Процитовано 2020-12-07. 
 4. https://day.kyiv.ua/uk/article/ekonomika/zoya-lytvyn-shkola-ce-duzhe-superechlyvyy-biznes
 5. Province of Manitoba | News Releases | Province Signs Partnership Agreement with High School in Ukraine. Province of Manitoba (en). Процитовано 2020-07-02. 
 6. Філософія - Новопечерська школа. novoshkola.com.ua. Процитовано 2020-07-02. 
 7. «Освіторія» та МОН завершили підготовку тренерів НУШ - новини освіти | «Освіторія». Освіторія (uk). Процитовано 2020-07-02. 
 8. Онлайн-курс для вчителів початкової школи. courses.ed-era.com (uk). Процитовано 2020-07-02. 
 9. Дія. Цифрова Освіта. osvita.diia.gov.ua (uk). Процитовано 2020-07-02. 
 10. Бери й роби. courses.ed-era.com (uk). Процитовано 2020-07-02. 
 11. Kitsoft. Міністерство освіти і науки України - О 10:00 стартує Всеукраїнська школа онлайн: розклад і теми уроків на тиждень, посилання на YouTube МОН, де транслюватимуться уроки для всіх класів. mon.gov.ua (ua). Процитовано 2020-07-02. 
 12. Стипендіальна програма - Новопечерська школа. novoshkola.com.ua. Процитовано 2020-07-02. 
 13. «Новопечерська школа — це як джек-пот» — журнал | «Освіторія». Освіторія (uk). Процитовано 2020-07-02. 
 14. Найкращі інноваційні українські школи за рейтингом Microsoft. Українська правда _Життя. Процитовано 2020-07-02. 
 15. https://edudownloads.azureedge.net/msdownloads/Showcase-Schools-List-912019.pdf