Нотний редактор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Finale та Sibelius

Нотний редактор (англ. scorewriter, також нота́тор), — комп'ютерна програма, призначена для набору нотного тексту.

Всі нотні редактори дозволяють користувачеві вводити, редагувати та роздруковувати нотний текст різного ступеню складності. Можливості деяких програм обмежуються набором легкої пісні чи фортепіанної п'єси, інших дозволяють працювати зі складною оркестровою музикою, від середньовічної до авангардної.

Текст можна вводити як за допомогою миші та комп'ютерної клавіатури, так і з MIDI-клавіатури. Як правило, нотні редактори використовують свій власний формат для зберігання даних і включають утіліти конвертації з іншими форматами, з оркема MIDI. Деякі з них включають плагін для розпізнавання графічної інформації (Music OCR).


Більшість нотаторів дозволяють відтворювати текст за допомогою MIDI, що споріднює їх із секвенсерами. Різниця, однак, полягає втому, що нотні редактори орієнтовані перш за все для якісного друку нотного тексту, а секвенсери — для якісного відтворення та аудіозапису.

Деякі нотні редактори також дозволяють безпосередньо опубліковувати створені партитури в мережі інтернет у власному форматі. Більшість дозволяє експортувати файл у формат PDF, зручний для роботи з партитурами та MIDI для роботи з музикою.

Найпопулярнішими професійними нотними редакторами сьогодні є програми Sibelius та Finale.

Посилання[ред.ред. код]