Німецька академія музики і театру в Празі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Німецька академія музики і театру в Празі (нім. Deutsche Akademie für Musik und darstellende Kunst in Prag) — вищій музичній навчальній заклад (консерваторія) в Чехословаччини, який працював в Празі в 19201945 роках.[1]

Академія фактично виділилася зі складу Празької консерваторії в зв'язку з тим, що в міжвоєнній Чехословаччині сформувалася тенденція до роздільного функціонування культурних інституцій двох основних націй — чехів та німців. Біля її витоків стояв перший ректор Академії Олександр фон Цемлінскій, серед його найближчих помічників спочатку були учні Арнольда Шенберга Антон Веберн та Генріх Яловець[2], а також Теодор Файдль та Георг Селл. Виконавчим директором при Цемлінському був (до виходу на пенсію в 1925 році) піаніст і музичний педагог Ромео Фінке (1868—1938). Його племінник, Фіделіо Фінке, також викладав в академії з моменту її створення, а в 1927 році змінив на посаді ректора Цемлінського, який поїхав до Берліна.

На чолі з Фінке в академії сформувалася особлива німецько-чеська композиторська школа. Серед учнів Фінке по Німецькій академії були, зокрема, Карл Міхаель Комм, Карл Марія Пізаровіц та Вальтер Зюскінд[3].

У 1940 році в рамках курсу нацистського керівництва на подальшу германізацію Праги і празького культурного життя академія була перетворена в Вищу школу — Інститут музики (нім. Hochschulinstitut für Musik) при Німецькому університеті в Празі. Після закінчення Другої світової війни і фактичної депортації німецького населення Чехії, що відбулася після цього, згідно з Декретом Бенеша академія була скасована.

Відомі викладачі

[ред. | ред. код]

Відомі студенти

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  1. Вступ до чеського університету.
  2. alexander_zemlinsky/Anoosua Mukherjee. Alexander Zemlinsky//The OREL Foundation: Rediscovering Suppressed Musical Treasures of Twentieth Century (англ.)
  3. Finke, Fidelio Friedrich [Архівовано 2015-10-17 у Wayback Machine.] // Český hudební slovník (чес.)