Обговорення:Грушевський Михайло Сергійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
CC-logo.svg

Ця стаття містить текст з Енциклопедії історії України, доступної за ліцензією CC BY-SA

Untitled[ред. код]

Зверніть увагу, що цей самий вандал проштовхує той самий текст у російській версії статті.--Bryndza 03:21, 27 березня 2006 (UTC)

сторінка захищена від редагувань незареєстованих користувачів -- Ілля 11:45, 6 квітня 2006 (UTC)

Зверніть увагу на табличку внизу !!!!! Хіба Скоропадський був президентом України???????? --Tomahiv 10:19, 23 лютого 2007 (UTC) - Був. (Аноним)

австро-венгрия[ред. код]

а почему нет ни слова о том, что он был арестован как австро-венгерский шпион?


Доповнення вагою в 30 К відкинуто, оскільки його зміст не відповідає темі статті --A1 19:53, 21 березня 2007 (UTC)

міф/легенда[ред. код]

Про який міф/легенду іде мова у статті? Невже ж усі знають, крім мене?..--лк 12:29, 23 червня 2007 (UTC)

Новий розділ[ред. код]

Прошу розширювати розділ про вшанування пам'яті, який я додав.

Сумнівні редагування[ред. код]

Якийсь користувач розмістив одні й ті самі відомості і на початку, і наприкінці статті; і, здається, стер частину біографії. До того ж стиль того, що він додав, можливо, не зовсім енциклопедичний. Кому не лінь, прошу розібратись уважніше і вжити адекватних заходів. D.A.M. 21:26, 7 лютого 2008 (UTC)

Портрет[ред. код]

Чому не поставити портрет Грушевського в зрілому віці?Як у англомовній вікіпедії?NOSFERATU 14:21, 2 березня 2010 (UTC)

Я ж здається написав там "посаду скасовано" і там лише сказано що Скоропадський наступник Грушевського оскільки після Грушевського він був правителем України.— Це написав, але не підписав, користувач NOSFERATU (обговореннявнесок).

Фото[ред. код]

Попрошу,фото більше не трогати!!!В інших вікіпедіях воно саме таке!!!— Це написав, але не підписав, користувач 93.175.194.66 (обговореннявнесок).

То й що, воно ж явно невдале, ми це вже обговорювали і я Вам вже писав чому.--Leonst 10:23, 29 березня 2010 (UTC)

Міф про президентство Грушевського[ред. код]

В цій статті Леонід Решодько: Михайло Грушевський і Україна: шана і зневага стверджується, що Грушевський був Президентом УНР один день

...звернемося до авторитетного фундаментального видання “Енциклопедії українознавства” (Париж-Нью-Йорк, 1957, т.2, с.454), в якій читаємо: “29 квітня 1918 року Грушевський був обраний Президентом Української Народної Республіки”. До цього лише додамо що Грушевський був обраний Президентом Української Народної Республіки на останньому засіданні Центральної Ради, яка була розпущена в той же день 29 квітня Скоропадським і яка, проголошуючи Президентом України Грушевського, що користувався в українського народу великим авторитетом, надіялась запобігти гетьманському перевороту, що трапився в той же день.
Виходить цей міф (?) поширював Кубійович? Або це не міф. Може і справді був? Треба дивитися документи за 29 квітня 1918. --Mr.Rosewater 18:05, 9 квітня 2010 (UTC)
Розв'язанню цієї проблеми присвячено книгу: Усенко Павло. Чи був Михайло Грушевський президентом України? (Від історії національних катастроф — до катастрофи національної історії). — К.: Нора-друк, 2003. — 100 с. Ось її суть: «Одне із найцікавіших у вітчизняній історії питань — про те, чи був Михайло Грушевський президентом держави, — у людей, дезінформованих владною пропагандою та уніфікованою освітою, навіть не виникало, а виклик на наукову дискусію з його приводу дехто з нинішніх академічних “бонз” сполохано називав “провокаційним”. Після ретельно здійсненого автором дослідження, урешті-решт дано чітку відповідь: “Ні, не був!”. Палкий поборник демократії, видатний вчений-революціонер залишався головою Центральної Ради до її кінця». Усенко Павло Георгійович — старший науковий співробітник Інституту історії України НАНУ, автор 6 монографій, в тому числі “Чи був Михайло Грушевський президентом України?”, “Державний кулак”, “Тадей Косцюшко й Україна”, які 2005 р. були висунуті на здобуття Шевченківської премії, та понад 300 дослідницьких праць і численних статей у “Сучасності”, “Енциклопедії історії України” і “Енциклопедії сучасної України”, газетах “Голос України” та “Урядовий кур’єр”, доповідей на конгресах Міжнародної асоціації україністів, Міжнародних конгресах українських істориків. Лауреат премії “Золоте перо” Національної спілки журналістів України (за пошукові матеріали в журналі “Україна” 1999—2003 рр.). --Amatorov 08:19, 18 листопада 2010 (UTC)

Грушевський був президентом[ред. код]

Хоч серед істориків дійсно панує розногласся з цього питання, але все ж таки Грушевський був президентом УНР, хоч як не дивно, Конституція УНР цієї посади дійсно не передбачала. Грушевський був на цій посаді лише декілька годин, бо того ж дня владу захопив Скоропадський, але президентство Грушевського - це не міф (хоч він ним був декілька годин). МИХАЙЛО СЕРГІЙОВИЧ ГРУШЕВСЬКИЙ - ПЕРШИЙ ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ--Користувач:Мулярчук Володимир Євгенович 23:25, 23 жовтня 2014 (UTC).