Обговорення:Націоналізм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Círculos Concéntricos.svg
Стаття «Націоналізм» входить до спільного для всіх мовних розділів Вікіпедії списку необхідних статей.
Її покращення й доведення до статусу вибраної є важливим напрямком роботи проекту.
Рік 2010 2011 2012
Переглядів 30943 37730 44959

Сучасний український націоналізм[ред. код]

У наші дні ідею українського націоналізму відстоює лише одна потужна політична партія - Всеукраїнське Об'єднання "Свобода" - лідер партії Олег Тягнибок.
- Думаю, що це твердження є ще спірним --Tomahiv 13:59, 19 жовтня 2007 (UTC)
Я б сказав "рекламним" ) --AlexKwappen.svg Alex K 14:00, 19 жовтня 2007 (UTC)
Стаття дуже сира і потребує серйозного доопрацювання --A. Zamoroka 19:26, 21 листопада 2008 (UTC)

Вважаю, що стаття написана недостатньо об'єктивно і не охоплює деталей поняття "націоналізм" та відверто ухиляється від фактів його негативної оцінки в реаліях сьогоденної України та світу. moebius

дурниці: у націоналізму немає негативного відтінку: як ейдос - це нейтральна категорія. Не засмічуйте мізки вірою у ірраціональне (добро/зло, цінності, бабаї тощо)--Brandner (обговорення) 13:35, 25 жовтня 2012 (UTC)
В розділі інтерпретації викладена різниця в точках зору --Perohanych 07:30, 16 листопада 2009 (UTC)

свідомість етносу - вигадка, тотожна існуванню серед нас іншопланетян. стаття викладена так, щоб вкладатися в прокрустово ложе націоналістичної ідеології і замовчувати загальноприйнятий стан речей. --Tamplier2000 17:23, 18 липня 2010 (UTC)

Те ж саме --Brandner (обговорення) 13:35, 25 жовтня 2012 (UTC)

Шаблон[ред. код]

Всім прихильникам українського націоналізму пропоную шаблон: http://uk.wikipedia.org/wiki/Шаблон:Користувача-Український_Націоналіст

Який це ідіот дав таке визначення терміну Націоналізм на порталі української мови та культури СЛОВНИК.НЕТ?:

"1. Ідеологія і політика у національному питанні, яка проповідує зверхність національних інтересів над загальнолюдськими, панування однієї нації за рахунок іншої, проголошення національної нетерпимості, розпалює національну ворожнечу; виступає у двох формах: великодержавний шовінізм пануючої нації і місцевий націоналізм пригнобленої нації." Зверхність національних інтересів немає ніякого відношення до націоналізму, і ніякого панування однієї над над іншою під собою це визначення не несе. Це все вигадки комуністичного (тобто злочинного) режиму.

Дужу правильне визначення дає російськомовна версія Вікіпедії: Национализм (фр. nationalisme) — идеология и направление политики, базовым принципом которых является тезис о ценности нации как высшей формы общественного единства и её первичности в государствообразующем процессе. Отличается многообразием течений, некоторые из них противоречат друг другу[1]. Как политическое движение, национализм стремится к защите интересов национальной общности в отношениях с государственной властью.

В своей основе национализм проповедует верность и преданность своей нации, политическую независимость и работу на благо собственного народа, объединение национального самосознания для практической защиты условий жизни нации, её территории проживания, экономических ресурсов и духовных ценностей[2]. Он опирается на национальное чувство, которое родственно патриотизму. Эта идеология стремится к объединению различных слоёв общества, невзирая на противоположные классовые интересы. Она оказалась способной обеспечить мобилизацию населения ради общих политических целей в период перехода к капиталистической экономике.

Інші види націоналізму[ред. код]

Треба вказати різні течії націоналізму - етнонаціоналізм, радикальний (крайній), помірний, громадянський, ліберальний, територіальний тощо -- Ragnarok 23:27, 30 липня 2011 (UTC)

Рагнарьок - респект.
Нормальна стаття. Ускладнювати її не треба, проте треба створити ряд інших статей, які описують види націоналізму, націоналізм у сучасній політиці, націоналізм в Україні Тощо. Як розберуся із актуальними статтями з кіномистецтва - напишу. Бажано, щоб статті такого роду писали політологи, бо посилання на "авторитетні" джерела можуть виявитися дезинформацією.--Brandner (обговорення) 13:31, 25 жовтня 2012 (UTC)

Прошу додати у розділ "Див. також"[ред. код]

Це абсурд (але хороший, бо "правильно"-ідеологічний), типу Україна має бути частиною статті Хутір-Михайлівський.

Статті "Нацизм" ще не існує (і наразі не може існувати через чиюсь незрозумілу захцянку) лише слово-перенаправлення на існуючу статтю Націонал-соціалізм (німецький), тобто на один з проявів нацизму.

У поточному вигляді Нацизм (суть і походження) скидається на ОД. Нема приміток-джерел --ASƨɐ 01:08, 2 листопада 2012 (UTC)
  • Джерела вже є, але стаття ще не закінчена, коли і це вам непідходить, то поверніться тоді до розгляду мого прохання через дві неділі.

Посилання на джерела[ред. код]

Стаття містить багато оціночних тверджень, не підкріплених посиланнями на конкретні джерела (не списком джерел у кінці, а посиланнями, що підтверджували би зміст окремих тез). Прохання до авторів зазначити джерела у форматі приміток. --Olena Zakharian (обговорення) 12:32, 1 жовтня 2015 (UTC)

Пройшло 3,5 місяці з того дня, як я тут написала минулого разу і проставила шаблон [джерело?] у відповідних місцях, але нічого не змінилося. Розділ «термінологія та характеристика» в будь-якому разі потребує вказівки на вчених, які так чи інакше характеризували явище. Це ж не есе все-таки, а енциклопедія. --Olena Zakharian (обговорення) 20:28, 16 січня 2016 (UTC)