Обговорення:Радикал (хімія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Це сторінка обговорень та пропозицій для статті Радикал (хімія)
Правила обговорень

А чи правда що вільні радикали беруть участь в утворенні злоякісних пухлин (рак)? Що коли вони обєднюються, то можуть утворювати такі...

Синоніми радикал/замісник[ред. код]

Ок, «радикал», можливо є вживанішим. Це й не дивно - от ми, наприклад, ще вчили 7-8 класи «радикал», а з 8го вже «замісник» (хоча вчителька часом забувала й сама так говорити, втім нас виправляла). З часом слово можливо набере популярність (не переучувати ж усіх одразу). Не одразу, але чого вилучати його зовсім, залишили би бодай як замінник! Не розумію такої затятості у подібних питаннях, тип паче, коли деякий прошарок молодих людей вже навчений на сучасний лад. Просто обурлива обмеженість та прив'язаність до якихось звичок, аж опускаються руки щось писати, коли вже незабаром усе вилучають. --Sir-nik (обговорення) 19:30, 21 вересня 2012 (UTC)

Ви трохи неправильно зрозуміли вашу вчительку. Слово радикал у сучасному розумінні (або вільний радикал) - це "атоми або молекули з неспареним електроном на зовнішній атомній або молекулярній орбіталі". А зараз ще за інерцією, мабуть з часів теорії радикалів, інколи називають радикалами замісники. --yakudza 12:44, 5 жовтня 2012 (UTC)
Вже близько 4 років викладають "замісник" поряд із "радикалом", принаймні мають . У нас окрім хіміків, так навіть ніхто не казав спочатку, біологів виправляти доводилось учням. Нововведення зовсім свіже, тому не дивно, що не всі ним користуються. Але це не значить, що "радикал" і "замісник" не є синонімами.
Зверніть, будь ласка, увагу, що те значення слова радикал, яке вживали донедавна у школах є дуже застарілим і його цілком справедливо замінили на замісник (хоча точніше буде сказати функціональна група). --yakudza 19:30, 16 жовтня 2012 (UTC)