Хімія — одна з природничих наук. Вона вивчає перетворення матерії, коли в результаті хімічних реакцій з одних речовин утворюються інші, що мають відмінний склад чи будову, а також інші хімічні властивості. Завданням хімії є дослідження властивостей речовин, їхньої будови, вивчення умов та способів перетворення одних речовин на інші, а також практичне використання таких реакцій.
У списку лауреатів Нобелівської премії з хімії наведено всіх вчених, нагороджених цією премією з моменту її заснування у 1901 році. Станом на 2018 рік Нобелівську премію отримали 180 різних осіб. Двічі здобував нагороду лише один вчений — Фредерік Сенгер (у 1958 і 1980 роках). Нагороду присуджують не лише індивідуально — Нобелівський комітет з хімії може розділити її між кількох науковців, що проводили дослідження близьких тем.
Попри те, що вручення премії є щорічним, через різні причини визначення лауреатів не проводилося протягом восьми років.
Ізопропі́ловий спирт (ізопропано́л) — найпростіший вторинний одноатомний спирт складу CH3CH(OH)CH3. Речовина належить до помірно небезпечних речовин, має наркотичну дію.
Широко використовується як розчинник у промисловості й технічний спирт у засобах для чищення скла, оргтехніки та ін.
Бажаєте взяти участь у розвитку хімічного сегменту Вікіпедії? Завітайте на сторінку «Проект Хімія»! Ви можете допомогти, створивши в рамках проекту одну з необхідних статтей або доповнивши незавершені.