Вікіпедія:Підпис

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Wikipedia-logo.png

Довідка

Політики

Реєстрація та облаштування

Пошук інформації

Авторське право

Редагування

ред.

Кнопка підпису в новому оформленні

Ставлячи підпис під своїми повідомленнями на сторінках обговорення, але не в самих статтях, ви допомагаєте організувати обговорення, у свою чергу полегшуючи розвиток відповідної статті. Це також допомагає стороннім спостерігачам краще вникнути в суть питання і запропонувати свою допомогу. Крім того, підписавшись, ви полегшуєте іншим користувачам можливість зв'язатися з вами на вашій сторінці обговорення.

Маючи це на увазі, розробники значно спростили процес підписування. Щоб залишити своє ім'я, під яким ви зареєстровані у Вікіпедії, і час повідомлення, додайте ~~~~ в кінці репліки. Учасники, що вибрали в своїх персональних налаштуваннях показ допоміжної панелі інструментів над вікном редагування, можуть натиснути на символ підпису (Insert-signature.png) у цій панелі, отримавши той же результат. Для того, щоб просто залишити ім'я свого облікового запису, наберіть ~~~.

Основи[ред.ред. код]

Що ви набираєте Що зберігається Як це виглядає
~~~ [[Користувач:Хтось|Хтось]] Хтось
~~~~ [[Користувач:Хтось|Хтось]] 08:52, 10 Mar 2007 (UTC) Хтось 08:52, 10 травня 2007 (UTC)
~~~~~ 08:52, 20 червня 2006 (UTC) 08:52, 20 червня 2006 (UTC)

Якщо ви не зареєстровані, то на екрані з'явиться ваша IP-адреса. Вона може виглядати приблизно так: 140.27.98.214. Зареєструвавшись, ви матимете можливість приховувати вашу IP-адресу від решти користувачів.

Краще використовувати символи ASCII (а не китайський алфавіт, наприклад), оскільки користувачі, нездатні сприймати інші символи, бачитимуть на їх місці квадратики або крокозябри.

Налаштування підпису[ред.ред. код]

Зареєструвавшись, користувачі дістають можливість персоналізувати свій підпис. Для цього необхідно змінити поле «Підпис» в налаштуваннях. Якщо пташки в полі «Простий підпис (без автоматичного посилання)» у меню налаштувань не поставлено, то Вікіпедія автоматично поміщає [[Користувач:<ім'я користувача>|<псевдонім>]] замість псевдонім (псевдонім — довільний текст), набраного в цьому полі, так що будь-який вибраний вами псевдонім служитиме посиланням на вашу сторінку користувача. Хоча це не обов'язково, вважається ввічливим вибирати ідентичний або близько пов'язаний з вашим ім'ям учасника псевдонім. Можна також використовувати і справжнє ім'я.

Якщо ви хочете використовувати складніший псевдонім (наприклад, що включає посилання на вашу сторінку обговорення), ви можете поставити пташку в полі «Простий підпис (без автоматичного посилання)» у меню налаштувань. У такому разі наберіть у полі «Псевдонім» саме те, що ви хочете отримати на місці підпису.

Що ви набираєте на сторінці Що ви набираєте в меню налаштувань Як це виглядатиме
~~~ [[Користувач:Хтось|<span style="color:#0040FF">'''Хтось'''</span>]] <sup>[[Обговорення користувача:Хтось|'''<span style="color:#80A0FF">'''обг'''</span>''']]</sup> Хтось обг
~~~~ [[Користувач:Хтось|<span style="color:#0040FF">'''Хтось'''</span>]] <sup>[[Обговорення користувача:Хтось|'''<span style="color:#80A0FF">'''обг'''</span>''']]</sup> Хтось обг 09:00, 10 травня 2007 (UTC)

У деяких псевдонімах посиланням до сторінки обговорення може бути прізвище, частина імені або просто окремий символ. Навівши курсор на посилання, можна дізнатися, куди воно веде.

Перестороги і заборони[ред.ред. код]

Довжина[ред.ред. код]

Будь ласка, уникайте довгих псевдонімів, оскільки вони сильно ускладнюють правку сторінки, маскуючи кінець вашого повідомлення. Довгі псевдоніми, як і картинки, додають повідомленням зайву пишноту. Зменшуйте псевдонім до розумного мінімуму.

Шаблони[ред.ред. код]

Уникайте шаблонів у вашому псевдонімі, оскільки вони створюють непотрібне навантаження на сервер. Подібні псевдоніми вимагають додаткової обробки, і кожного разу, коли відповідний шаблон буде змінений, всі сторінки з вашим підписом доведеться оновлювати. Шаблони в псевдонімах також є мішенню для вандалізму. Всі ці проблеми не створюються підписами з простого тексту.

Якщо вам абсолютно необхідно використовувати шаблон в підписі, принаймні відразу ж замінюйте його на текст ({{Subst:Користувач:ім'я/підпис}}).

Зовнішні посилання[ред.ред. код]

Розміщення посилань на зовнішній сайт разом з кожним вашим повідомленням розглядається як спам або спроба підняти рейтинг цього сайту в пошукових системах, тому розміщення зовнішніх посилань у псевдонімі суворо заборонено. Якщо ви хочете розповісти іншим користувачам про хорошу веб-сторінку, з якою ви пов'язані, будь ласка, використовуйте для цього свою сторінку користувача.

Що робити з непідписаними повідомленнями[ред.ред. код]

Шаблон {{Підпис}} може бути використаний в кінці непідписаного повідомлення, для того, щоб додати до нього ім'я або адресу IP.

Використання

{{subst:Підпис|ім'я або IP|дата}}

Приклад

{{subst:Підпис|88.88.88.88}} дає: — Це написав, але не підписав, користувач 88.88.88.88 (обговореннявнесок).

{{subst:Підпис|Такий-то}} дає: — Це написав, але не підписав, користувач Такий-то (обговореннявнесок).

{{subst:Підпис|Такий-то|~~~~~)}} дає: — Це написав, але не підписав, користувач Такий-то (обговореннявнесок)16:18, 27 травня 2007 (UTC)).