Вікіпедія:Підпис

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Wikipedia-logo.png

Довідка

Політики

Реєстрація та облаштування

Пошук інформації

Авторське право

Редагування

ред.

Кнопка підпису в новому оформленні

Ставлячи підпис під своїми повідомленнями на сторінках обговорення, але не в самих статтях, Ви допомагаєте організувати обговорення, у свою чергу полегшуючи розвиток відповідної статті. Це також допомагає стороннім спостерігачам краще вникнути в суть питання і запропонувати свою допомогу. Крім того, підписавшись, Ви полегшуєте іншим користувачам можливість зв'язатися з Вами на Вашій сторінці обговорення.

Маючи це на увазі, розробники значно спростили процес підписування. Щоб залишити своє ім'я, під яким Ви зареєстровані у Вікіпедії, і час повідомлення, додайте ~~~~ в кінці репліки. Замість ручного введення чотирьох тильд користувачі можуть натиснути на символ підпису (Insert-signature.png), розташований на панелі інструментів над вікном редагування, отримавши той же результат. Для того, щоб просто залишити ім'я свого облікового запису, наберіть ~~~.

Основи[ред. код]

Що Ви набираєте Що зберігається Як це виглядає
~~~ [[Користувач:Хтось|Хтось]] Хтось
~~~~ [[Користувач:Хтось|Хтось]] 08:52, 10 Mar 2007 (UTC) Хтось 08:52, 10 травня 2007 (UTC)
~~~~~ 08:52, 20 червня 2006 (UTC) 08:52, 20 червня 2006 (UTC)

Якщо Ви не зареєстровані, то на екрані з'явиться Ваша IP-адреса. Вона може виглядати приблизно так: 140.27.98.214. Зареєструвавшись, Ви матимете можливість приховувати Вашу IP-адресу від решти користувачів.

Краще використовувати символи ASCII (а не китайський алфавіт, наприклад), оскільки користувачі, нездатні сприймати інші символи, бачитимуть на їх місці квадратики або крокозябри.

Налаштування підпису[ред. код]

Зареєструвавшись, користувачі отримують можливість персоналізувати свій підпис. Для цього необхідно змінити поле «Підпис» в налаштуваннях. Якщо галочки в полі «Простий підпис (без автоматичного посилання)» у меню налаштувань не поставлено, то Вікіпедія автоматично поміщає [[Користувач:<ім'я користувача>|<псевдонім>]] замість псевдоніма (псевдонім — довільний текст), набраного в цьому полі, так що будь-який вибраний Вами псевдонім служитиме посиланням на Вашу сторінку користувача. Хоча це не обов'язково, але вважається ввічливим вибирати ідентичний або близько пов'язаний з Вашим ім'ям користувача псевдонім. Можна також використовувати і справжнє ім'я.

Якщо Ви хочете використовувати складніший псевдонім (наприклад, що включає посилання на Вашу сторінку обговорення), Ви можете поставити галочку в полі «Простий підпис (без автоматичного посилання)» у меню налаштувань. У такому разі наберіть у полі «Псевдонім» саме те, що Ви хочете отримати на місці підпису.

Що Ви набираєте на сторінці Що Ви набираєте в меню налаштувань Як це виглядатиме
~~~ [[Користувач:Хтось|<span style="color:#0040FF">'''Хтось'''</span>]] <sup>[[Обговорення користувача:Хтось|'''<span style="color:#80A0FF">'''обг'''</span>''']]</sup> Хтось обг
~~~~ [[Користувач:Хтось|<span style="color:#0040FF">'''Хтось'''</span>]] <sup>[[Обговорення користувача:Хтось|'''<span style="color:#80A0FF">'''обг'''</span>''']]</sup> Хтось обг 09:00, 10 травня 2007 (UTC)

У деяких псевдонімах посиланням на сторінку обговорення може бути прізвище, частина імені або просто окремий символ. Навівши курсор на посилання, можна дізнатися, куди воно веде.

Перестороги і заборони[ред. код]

Довжина[ред. код]

Будь ласка, уникайте довгих псевдонімів (як у візуальному їх відображенні, так і в форматі вікірозмітки), оскільки вони сильно ускладнюють правку сторінки, маскуючи кінець Вашого повідомлення. Довгі псевдоніми, як і картинки, додають повідомленням зайвої пишноти. Зменшуйте псевдонім до розумного мінімуму.

Шаблони[ред. код]

Уникайте шаблонів у Вашому псевдонімі, оскільки вони створюють непотрібне навантаження на сервер. Подібні псевдоніми вимагають додаткової обробки, і кожного разу, коли відповідний шаблон буде змінений, всі сторінки з Вашим підписом доведеться оновлювати. Крім того, одноразова зміна шаблону з підписом може призвести до зміни усього змісту дискусії. Замість звичайного підпису рекомендовано використовувати підстановку сторінки з підписом ({{Subst:Користувач:ім'я/підпис}}).

Зовнішні посилання[ред. код]

Розміщення посилань на зовнішній сайт разом з кожним Вашим повідомленням розглядатиметься як спам або спроба підняти рейтинг цього сайту в пошукових системах, тому розміщення зовнішніх посилань у псевдонімі суворо заборонено. Якщо Ви хочете розповісти іншим користувачам про хорошу веб-сторінку, з якою Ви пов'язані, будь ласка, використовуйте для цього свою сторінку користувача.

Зображення та анімації[ред. код]

Використання зображень та анімацій у підписі категорично не рекомендується, зокрема тому, що:

  • Вони, так само як і шаблони, створюють додаткове навантаження на сервер, і можуть спричинити його сповільнення.
  • На місце вибраного Вами зображення може бути завантажене інше зображення, що робить його потенційною ціллю вандалізму, або й DoS-атак.
  • Вони ускладнюють читання та сканування сторінок.
  • Вони ускладнюють копіювання тексту зі сторінок.
  • Вони досить часто відвертають увагу від самої теми обговорення.
  • Рядок із зображенням у підписі, якщо в ньому встановлений надто великий розмір, вертикально займає більше місця, аніж інші рядки, що не містять зображень.
  • Вони захаращують список «посилань на файл» на відповідній сторінці файлу кожного разу, коли користувач залишає такий підпис на новій сторінці обговорення.
  • Зображення у підписах надмірно виділяють репліки користувачів, що використовують такий підпис.

Псевдографіка[ред. код]

Не рекомендується також використання у підписі надто яскравої псевдографіки, оскільки вона привертає надто багато уваги до реплік користувача, що використовує такий підпис, а також відволікає від самої теми обговорення.

Що робити з непідписаними повідомленнями[ред. код]

Шаблон {{Підпис}} може бути використаний в кінці непідписаного повідомлення для того, щоб додати до нього ім'я або адресу IP.

Використання

{{subst:Підпис|ім'я або IP|дата}}

Приклад

{{subst:Підпис|88.88.88.88}} дає: — Це написав, але не підписав, користувач 88.88.88.88 (обговореннявнесок).

{{subst:Підпис|Такий-то}} дає: — Це написав, але не підписав, користувач Такий-то (обговореннявнесок).

{{subst:Підпис|Такий-то|~~~~~)}} дає: — Це написав, але не підписав, користувач Такий-то (обговореннявнесок)16:18, 27 травня 2007 (UTC)).