Обговорення шаблону:Європейська держакова зброя

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Брус[ред. код]

Прибрав брус з шаблона, оскільки це не стільки зброя, скільки вєлікодєржавні понти москальських царьків.

« «Брус аспиден, топорище поволочено газом чёрным, по газу перевито серебром, на концах у топорища обвито серебром».
«Брус аспиден, топорище железно, поволочено бересты жолты»
»

У нас ніяких брусів не було,-- були булави, перначі, але не бруси. От Януковичу ніхто не підказав,-- він би собі бруса замовив. З брільянтами і рубінами -- Usik64 обговорення 14:22, 10 грудня 2015 (UTC)

Шаблон містить терміни щодо європейської, а не української зброї. Прошу більше не писати коментарі у Вікіпедії в цьому стилі.
--В.Галушко (обговорення) 13:24, 12 грудня 2015 (UTC)
Не набула поширення в Європі ЗБРОЯ із назвою БРУС. Шаблон хтось передрав бездумно з ру-вікі.
брус (холодное оружие) — брус Булава с призматической боевой частью. [ГОСТ Р 51215 98] Тематики оружие холодное Обобщающие термины булавы … Справочник технического переводчика
Брус (оружие) — У этого термина существуют и другие значения, см. Брус. Церемониальный брус Михаила Фёдоровича с навершием из лазурита. Брус разновидность булавы с н … Википедия
Це не залежно від стилю моїх коментарів. В якості заперечення пропоную Вам написати розлогу статтю по сабжу. Радий буду прочитати і отримати нову для себе інформацію -- Usik64 обговорення 14:11, 12 грудня 2015 (UTC)
Посилання на «брус» прибирати не варто, але його можна перейменувати. Якщо Ви дізнаєтеся, я буде «брус» українською, Ви можете переправити назву майбутньої сторінки.
--В.Галушко (обговорення) 14:22, 12 грудня 2015 (UTC)
Брус буде і українською. Просто не бачу сенсу виділять його окремо із статті Булава. Дать згадку у різновидах. Бо для Московії це, може, й важливий нюанс, підкреслює самобутність московського самодержавства, а як зброя в цілому — ну булава, та й булава. Чого куб чи усічений куб? Бо камінь так легше було обробляти, для церемоніальних зразків. У нас навіть гетьманська булава була прикрашена з бойового пернача. І в музеях українських я не зустрічав такої форми, яка характерна для бруса. Хоча різновидів булав там аж очі розбігаються
До речі, в галереї статті Булава із синеньким кінців'ям -- ото і є той самий брус. Підписано як Російська булава. Без згадки належності Івану Фьодоровічу. -- Usik64 обговорення 14:31, 12 грудня 2015 (UTC)
Добре. Переглянув сторінку «Булава». У різновидах — ані згадки про такі булави, ані самого розділу «Різновиди». Якщо малюнок підписано як булава, треба його якось прокоментувати, приділити йому хоч один абзац у тексті. А з вилучанням посилання на «Брус» — завжди можна встигнути.
--В.Галушко (обговорення) 14:56, 12 грудня 2015 (UTC)