Обговорення шаблону:Визнання Голодомору геноцидом

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Доцільність шаблону в статтях про країни[ред. код]

Не бачу сенсу вставляти цей шаблон до статей про країни. Більшість країн приймають по кілька таких міжнародних рішень на рік: визнання незалежності Косова, підтримка однієї чи іншої сторони в громадянській війні (Сирія, Лівія тощо), засудження чи незасудження іранської ядерної програми тощо. Для більшості країн такі рішення не є чимось особливим, що має бути позначене в статті про певну країну — NickK (обг.) 20:40, 5 листопада 2013 (UTC)

Слушно. Можливо, варто прибрати. Цей шаблон стояв у кількох країн, я вирішив, для цілісності, розставити на решту. В принципі, країн не так вже й багато. --Sir-nik (обговорення) 20:52, 5 листопада 2013 (UTC)
Країн небагато, проте, крім України, по суті для жодної з країн це не було таким ключовим рішенням, яке б увійшло в історію, тобто шаблон з точки зору країн іде за другорядною ознакою — NickK (обг.) 21:04, 5 листопада 2013 (UTC)

В статтях про країни його використовувати не доцільно. Маожливо варто створювати окремі стаття на кшталт Визнання США Голодомору геноцидом,.... і там розміщувати цей шаблон. Окрім того, його слід переробити, бо наразі в розгорнотому вигляді не влазить на сторінку. -Geohem 13:10, 6 листопада 2013 (UTC)

У такому разі я його прибираю зі статей про країни — NickK (обг.) 14:38, 11 листопада 2013 (UTC)

Як на мене прибирати цей шаблон зі статей про країни не слід. Якщо питання обговорювались тільки на цій сторінці й таким невеликим складом учасників, пропоную обговорити у кнайпі. --Сфереон (обговорення) 15:24, 11 листопада 2013 (UTC)

Оскільки автор шаблону (який його і розставив) та інший користувач погодилися з його зняттям, я не побачив у тому проблеми. Якщо ви маєте аргументи щодо доцільності цього або подібних шаблонів (наприклад, «Держави, які офіційно визнали незалежність Косова», «Держави, які офіційно визнали Сирійську національну раду» тощо), будь ласка, висловіть їх тут або в Кнайпі — NickK (обг.) 16:50, 11 листопада 2013 (UTC)
Коли це я (а я і є автор цього шаблону), погоджувався на те, що б зняти цей шаблон? Визнання Голодомору геноцидом не можна порівнювати з Визнанням Косова чи Визнанням Сирійської Національної Ради, бо для Української Вікіпедії визнання Косова чи Сирійської Національної Армії нічого не значать. Цим хай займаються Албанська чи Арабська Вікіпедії. А для Української Вікіпедії Визнання Голодомору значиме, тому і цей шаблон для неї значимий--NOSFERATU (обговорення) 20:52, 11 листопада 2013 (UTC)
Створив шаблон саме Sir-nik, я не бачу там жодного вашого редагування. Я не бачу, наскільки значимою ця подія є, наприклад, для Латвії, що зараз вона передусім визнала Голодомор геноцидом, потім член Балтійської асамблеї, лише потім країна Європи, і лише після того вже член РЄ, ЄС, НАТО і ЗЄС. Попри важливість цього рішення для України, для більшості країн, які прийняли це рішення, воно не є важливим, і це явно не заслуговує на навігаційний шаблон (якщо люди читають статтю про Латвію, їх може зацікавити «які ще країни входять до ЄС?», але навряд чи зацікавить «які ще країни визнали Голодомор?») У такій ситуації цілком достатньо поставити в статті інформацію про це (а про це наразі там нема й рядка тексту!) і поставити посилання на статтю Визнання Голодомору геноцидом, а не ставити навігаційний шаблон — NickK (обг.) 23:07, 11 листопада 2013 (UTC)
Шаблон сам по собі вже є тією інформацією у статті. Якщо тобі бракує розгорнутішої інформації про визнання якоюсь з країн Голодомору можеш дописати. Чи щось заважає? Сам шаблон не є зайвим в статтях про країни адже подає читачеві поживу про відношення країни до важливого для україномовного читача питання - злочину проти людяності за національною ознакою. --Bulka UA (обговорення) 07:57, 12 листопада 2013 (UTC)
Взагалі-то навігаційний шаблон призначений переважно для навігації між подібними статтями, а не для розміщення інформації в статті. Для розміщення інформації в статті більше підходить категорія, яка так само видима для читача, а взагалі правильною була б коротка текстова згадка в тексті статті. Якщо читач доходить до блоку навігаційних шаблонів, найімовірніше, він хоче перейти на споріднену статтю цієї ж тематики та дізнатися більше з цієї теми. Якщо в статті Латвія нема ані слова про визнання Голодомору, я не уявляю, для чого читач статті Парагвай може захотіти туди перейти, якщо про Голодомор він у тій статті все одно нічого не знайде — NickK (обг.) 18:23, 12 листопада 2013 (UTC)