Об’єднана гірничо-хімічна компанія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Об’єднана гірничо-хімічна компанія
Акціонерне товариство "Об'єднана гірничо-хімічна компанія"[1]
англ. Joint Stock Company "United Mining and Chemical Company"[1]
АТ "ОГХК" і JSC "UMCC"
Тип гірниче підприємство
Організаційно-правова форма господарювання приватне акціонерне товариство
Галузь Титано-магнієва промисловість України
Засновано 2014
Засновник(и) Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Штаб-квартира Жилянська вулиця
Співробітники 5623 (2016)
Дочірні компанії Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат і Вільногірський гірничо-металургійний комбінат
Код ЄДРПОУ 36716128
umcc-titanium.com(укр.)

АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (UMCC Titanium) — компанія, що займається видобуванням та збагаченням концентратів титанових руд і є одним з найбільших у світі гірничих підприємств у цій галузі.

З 2019 року перебуває в управлінні Фонду державного майна України. Входить до 100 найбільших платників податків України.

Історія

[ред. | ред. код]

Акціонерне товариство "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" утворено 2014 року. Компанія об'єднала потужності Вільногірського гірничо-металургійного комбінату в Дніпропетровській області та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату в Житомирській області.

Виробництво

[ред. | ред. код]

На двох філіях ОГХК, Вільногірській та Іршанській, здійснюється видобуток і збагачувальне виробництво концентратів титанових руд.

Процедура їх отримання включає в себе – зняття поверхневого шару землі, розкривні роботи та видобуток продуктивного пласту рудних пісків, транспортування первинної сировини на фабрики для виконання наступних кроків: знешламлення, класифікації, гравітаційного збагачення, сушіння колективного концентрату. У ході виробництва на ОГХК застосовується найпотужніша техніка та спеціальні технології.

Розкривні роботи здійснюють роторними екскаваторами та екскаваторами з прямою лопатою. Для видобутку рудних пісків використовують крокуючі екскаватори, а для селективного виділення цінних мінералів з колективного концентрату і доведення моноконцентратів — методи електричної і електромагнітної сепарації.

Структура

[ред. | ред. код]

- Вільногірський гірничо-металургійний комбінат

- Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат

Провідний український комбінат з виробництва концентратів кольорових та рідкісних металів. Основним структурним підрозділом ВГМК є гірниче виробництво, за якого здійснюється відпрацювання родовища відкритим способом з подальшою рекультивацією земель; дезінтеграція; знешламлення розсипів, гравітаційне, електростатичне і магнітне збагачення.

Місто Вільногірськ засноване 12 серпня 1956. Початок його розбудови напряму пов'язаний зі стартом розробки родовища рідкісних металів, будівництвом і розвитком однойменного гірничо-металургійного комбінату.

Провідний український комбінат з видобутку та збагачення титанових руд, спеціалізується на розробленні ільменітової руди. Видобуток сировини ІГЗК здійснюється на розсипних родовищах, що розташовані в радіусі від 6 до 21 кілометра від смт Іршанськ. Технологія виробництва передбачає розкриття, видобуток і збагачення руди.

Саме смт Іршанськ розташоване у Володарсько-Волинському районі Житомирської області.

Заснування селища датується 1960 роком, а його розвиток  напряму пов'язане з розбудовою головного промислового об'єкта місцевості – однойменного гірничо-збагачувального комбінату.

Керівництво

[ред. | ред. код]
  • Перелигін Єгор Євгенович — Перший заступник голови правління;
  • Каландадзе Дімітрі — Заступник голови правління;
  • Папенко Валерій Іванович — Член правління;
  • Захаренко Валерій Володимирович — Член правління;

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
  • https://www.umcc-titanium.com/
  • https://www.facebook.com/UMCC.titanium/