Ольтос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ольтос
дав.-гр. Ὄλτος
Народився 6 століття до н. е.
Помер 5 століття до н. е.
Громадянство Стародавні Афіни
Проживання Стародавні Афіни
Діяльність black-figure vase painter, red-figure vase painter, attic vase-painter
Відомий Червонофігурний вазопис[1], attic vase-painting[d], Greek vases[d], Чорнофігурний вазопис і Білінгва (вазопис)
Відомі студенти Ефроній

Ольтос — давньогрецький вазописець доби пізньої архаїки, працював в Афінах в період між 525 і 500 роками до н. е. Авторству Ольтоса нині приписується близько 150 робіт. Дві вази «чаша F 2264» у Берлінському античному зібранні та «чаша RC 6848» у археологічному музеї міста Таркуїнія містять підпис майстра.

Ольтос почав працювати у майстерні гончара Нікосфена. Спочатку він, головним чином, виконував розпис ваз-білінгв. Його стиль чорнофігурного вазопису здійснив вплив на вазописців Псіакса та Вазописця Антимена.

Одна з особливостей техніки Ольтоса полягає в тому, що тондо його чаш завжди зображує тільки одну людську фігуру. На більщш пізньому етапі художник зосередився на зображенні міфологічних сцен. З плином часу, він працював з кількома різними гончарів. Достеменно відомі принаймні шість з них: Гісхіл, Памфей, Тлесон, Хеліс і, нарешті, Кахриліон — їх вази Ольтос розписував, вірогідно, спільно із Ефронієм та Євтихієм. У пізній період творчості Ольтос створював виключно червонофігурні вази під впливом Вазописця Андокіда та кількох вазописців-піонерів, особливо їх раннього представника Ефронія.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. http://vocab.getty.edu/ulan/500011211