Опукле відношення переваги

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Опу́клість відношення переваги — це властивість, що описує схильність споживача до збалансованого споживання наявних товарів. На приклад, якщо споживач стверджує, що набір складений з двох однакових пачок кави та набір складений з двох однакових пачок чаю є однаково добрі (перебувають у відношенні байдужості, ), то можна очікувати, що середній набір складений з однієї пачки кави та однієї пачки чаю виявиться принаймні не гіршим (). У випадку взаємодоповнюючих товарів ця властивість є ще більш природною.

Нехай простір товарів є опуклою множиною. Для довільного набору розглянемо множину наборів, які (слабо) переважають . Відношення переваги називається опуклим, якщо є опуклою, і називається строго опуклим, якщо є строго опуклою.

Опуклість відношення переваги є важливою в дослідженні існування та єдиності розв'язку задачі максималізації корисності (задачі про вибір споживача).

Криві байдужості монотонного, неперервного та опуклого відношення переваги є спадними та опуклими кривими.

Дивись також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Mas-Colell, Andreu; Whinston, Michael; & Green, Jerry (1995). Microeconomic Theory. Oxford:Oxford University Press. ISBN 0-19-507340-1. 
  • Varian, Hal R. (2005). Intermediate Microeconomics. W.W. Norton & Company. 
  • В. А. Козицький, С. П. Лавренюк, М. О. Оліскевич (2004). Основи математичної економіки. Теорія споживання. Львів: Піраміда. 
  • О. І. Пономаренко, М. О. Перестюк, В. М. Бурим (2004). Сучасний економічний аналіз. Мікроекономіка. Київ. ISBN 966-642-048-1.