Палаццо Бонакорсо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Палаццо Бонакорсо( італ. Palazzo Bonaccorso) — офіційна споруда в місті Болонья в стилі модернізму, де розташована більшість закладів мерії міста[1].

Історія і назва[ред. | ред. код]

Модерна споруда вибудована в період 2006-2008 років. Після історичної споруди палаццо Комунале — це головний офіс мерії міста[2]. Палаццо Бонакорсо вибудовано на ділянці, наближеній до станції швидкісної залізниці. В містобудівному плані — це буде новий район міста з парком, наближений до історичної частини Болоньї [3].

Три будівлі, поєднані єдиним дахом-вітрилом з металевих труб, вибудовані на земельній ділянці, де був фруктово-овочевий ринок Болоньї. Три окремі вежі у двандцять, десять і вісім поверхів мають фасади, виконані зі сталі і скла[4]. Комплекс споруд має два рівні —— надземний та підземний, поєднані пандусами та сходами. Головний вхід розташовний на південному сході [5].


Реконструкції підлягала і навколишня земельна ділянка, створена нова інфраструктура. Тут облаштували фонтан і площа з назвою Лібер Парадізус ( Liber Paradisus ). Liber Paradisus — історична назва офіційного документа, котрий створив колишній мешканець Болоньї Бонакорсо да Сорезіна, в котрому декларував скасування кріпацтва, один з перших подібних в Італії. На честь Бонакорсо палац і отримав сучасну назву. Поряд розташовані автостоянка, пошта, відділення банку, ресторан, декілька крамниць, сквер.

Палац урочисто відкрили в вересні 2008 року. Урочистості очолював тодішній мер Болоньї Серхіо Коффераті разом із своїми попередниками.

Джерела і посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 2 травень 2014. Процитовано 1 травень 2014. 
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 2 травень 2014. Процитовано 1 травень 2014. 
  3. http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=558122
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 2 травень 2014. Процитовано 1 травень 2014. 
  5. [1]


Див. також[ред. | ред. код]