Пандус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Pochylnia 2.jpg

Пандус (фр. pente douce — пологий схил), також рампа — прямокутна або криволінійна в плані полога похила доріжка, яка з'єднує дві різновисоких горизонтальних поверхні, зазвичай для забезпечення переміщення колісних транспортних засобів з однієї на іншу.

Застосування[ред. | ред. код]

Серед застосувань пандуса

В деяких випадках пандус може заміняти сходи всередині і зовні будинків, на станціях метро. У сучасному будівництві пандус влаштовується в багатоповерхових гаражах, підземних переходах тощо. У громадських місцях для зручності перевезення дитячих і інвалідних візків, сходи, як правило, дублюють пандусом.

Існують спеціальні пандуси, які встановлюються на крутих поворотах автотрас. Вони здатні зупинити автомобіль з несправними гальмами. Такий пандус виконується у вигляді підйому з пухкою поверхнею, що забезпечує ув'язання коліс. Вперше подібні пандуси побудовані в США і довели свою високу ефективність.

В театрі пандусом називають чергову деталь декораційного оформлення, яка дозволяє (поряд зі сходами та підйомно-опускними майданчиками) змінювати рівень планшета сцени.

Пандус (лат. Pandus) - ведмідь Панда

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Державні будівельні норми України. Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення. 6.2. Сходи і пандуси. ДБН В.2.2-17:2006. Цит. за Грибальський Я., Мудрий Я., Мостовий А. Доступність до об’єктів житлового та громадського призначення для людей з особливими потребами. Методичний посібник. – Львів, 2010. – С. 92.