Передавальний коефіцієнт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Коефіцієнт передачі — відношення значення вихідного сигналу на виході деякої системи до відповідного вхідного сигналу.

Термін найчастіше застосовується стосовно електричних кіл, при цьому може застосовуватись для визначення:

  • коефіцієнту передачі напруги (позначають як Ku) — відношення електричної напруги на виході системи до відповідної напруги на вході цієї системи;
  • коефіцієнту передачі струму (позначають як Ki) — відношення струму на виході системи до відповідного струму на вході цієї системи;
  • коефіцієнту передачі потужності (позначають як Kp) — відношення потужності на виході системи до відповідної потужності вхідного сигналу.

(існують і інші параметри системи, які можуть бути охарактеризовані через коефіцієнт передачі).

В окремих випадках, коли коефіцієнт передачі , замість терміну "коефіцієнт передачі" також вживають термін "коефіцієнт підсилення", а коли коефіцієнт передачі - "коефіцієнт ослаблення".

Коефіцієнт передачі звичайно мають пристрої, які звуться підсилювачами; - поділювачі. Коефіцієнт передачі також може бути отриманий за рахунок використання явища резонансу.

У випадках, коли коефіцієнт передачі є надмірно великим або надмірно малим, його можуть обраховувати в децибелах (дБ), як 20 lg (K).

В випадках, коли передавальний коефіцієнт залежить від параметрів вхідного сигналу використовують термін передавальна функція[1].

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]