Перехід (роман)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Перехід»
Автор Маргарет Мехі
Назва мовою оригіналу The Changeover: a Supernatural Romance
Країна Нова Зеландія Нова Зеландія
Мова англійська
Жанр пригоди, фентезі
Видавництво J. M. Dent[d]
Видано 1984

Перехід: надприродний роман (англ. The Changeover: a Supernatural Romance) — юнацький фентезійний роман новозеландської письменниці Маргарет Махі. Було опубліковано в 1984 році.

Зміст[ред. | ред. код]

Головна героїня підліток Лора Чант. Одного разу вона разом з молодшим братом Джако йде до школи, коли їх зустрічає антиквара Кармоді Браку. Остання ставить на руці Джако марку, яка невдовзі починає виглядає як обличчя Джако.

Невдовзі Джако все частіше хворіє й поводить себе дивно. Лора вважає, що ним хтось заволодів. Вона знаходить Соренсен «Вибачте» Карлайл, яка полюбляє фотографувати птахів. Насправді вона відьма. Соренсен виявляє, що Браку — стародавня істота (лемур-вампір), що споживає життєву силу інших людей для збереження себе серед живих. Карлайл приводить Лору до своєї бабусі — Вінтер, яка є однією з давніх відьм.

Вінтер говорить Лорі, що тій необхідно самій стати відьмою. Тоді вона зможе врятувати брата. Для цього потрібно здійснити «перехід», хоча він може бути небезпечний для самої Лори. Втім остання наважується на це, оскільки брат майже при смерті.

Лора здійснює «перехід», що виглядає наче мандрівка темним лісом. Все проходить вдало. Лора набуває надзвичайних здібностей. після цього разом з Сорансен атакує Браку. Коли вона майже здолала істоту Лора пітрапляє під спокусу змусити Браку довго страждати. Але це може призвести саму Лору на шлях зла. Втім вона долає це, просто знищуючи Браку.

Нагороди[ред. | ред. код]

Кіноадаптація[ред. | ред. код]

За сюжетом роману 2017 року знято американський фільм «Закляття». На відміну від книги Браку це просто старий, його також класифікують як демона. Замість відьми Вінтер пораду про «перехід» дає матір Лори, що розповідає про зв'язок їх роду з давніми відьмами.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Berkin, A. «’I Woke Myself’: The Changeover as a modern adaptation of ‘Sleeping Beauty’», Children's Literature in Education, Vol. 21 No. 4, 1990 pp. 245—251
  • Gose, E. «Fairytale and Myth in Mahy's The Changeover and The Tricksters», Children's Literature Association Quarterly, Vol. 16 No. 1 1991 pp. 6-11.
  • Carnegie Winner 1984